logo

1. Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Safranbolu Köylere Hizmet Götürme Birliği 2021 Yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı Sunal Tülbentçi Öğretmenevi Salonunda gerçekleşti. Toplantıya Safranbolu Kaymakamı Mehmet TÜRKÖZ, İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet SÖZEN, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Ünal, İl Genel Meclisi Üyesi Zafer Özdemir, İl Genel Meclisi Üyesi Nuri Kırımlı, Birlik Müdürü Gökhan Kara ve Köy Muhtarları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Birlik Müdürü Gökhan Kara tarafından 2020 yılı Faaliyet Raporu ve Kesin Hesapları görsel sunumlarla anlatıldı.

Birlik Başkanı Kaymakam Mehmet Türköz yapmış olduğu açılış konuşmasında; “İl Genel Meclisi Üyeleri ile muhtarları sevgi ve saygıyla selamlıyorum diyerek 2020 yılı yatırımlarından bahsetti. İlçemize gelen 5.368.850,00.- TL KÖYDES ödeneğiyle 4 Yol projesi, 4 İçme suyu projesi ve 1 sulama kanalı projesi yapılmış ve tamamlanmıştır. Bu yıl aynı ödeneğin geleceğini, bunun planlamasını Birlik Encümeni ile birlikte yapılacağını ve köylere aynı hizmetin verileceğini dile getirdi. 2020 yılında yaşanan Covid-19 pandemi süreci Ülkemizi etkiliyor ve bu nedenle bütçemizi de etkiliyor. İnşallah 2021 yılı içerisinde de aynı performans ve uyum içerisinde çalışırız diyerek konuşmalarına devam etti.

Bildiğiniz üzere Birliğimizin KÖYDES ödeneği dışında 2 tane gelir kaynağı bulunmakta. Biri Kaymakamlar Müze Evi diğeri Kent Tarihi Müzesi’dir. 2020 yılı pandemi sürecinde gelir kaynaklarımızı da etkiledi. 8 aydır elde edilen gelir çok az. O nedenle gelir az gideri çok olan 1 yılı geride bıraktık. Pandemi süreci devam ederse Birliğin varlıklarında daha da azalma söz konusu olacağını anlatan Kaymakam Mehmet Türköz yine aynı titizlikle, hassasiyetle ve gayretle çalışmalara devam edileceğini belirtti. Birlik Encümeninde çalıştığımız İl Genel Meclisi Üyelerine ve muhtarlarımıza tüm çaba ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, yapılacak seçimin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra Birlik Encümenini seçimi gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Üyelerinden Zafer Özdemir ve Mustafa Ünal oy birliğiyle seçilirken, yapılan seçimde Muhtarlarımızdan Kuzyakaköseler Köyü Muhtarı Şeref Yavuz ve Cücahlı Köyü Muhtarı Bekir Yılmaz Birlik Encümeni asil üyeliğe seçilirken, Düzce Köyü Muhtarı Muharrem Mutlu yedek üye olarak seçildi

Safranbolu Köylere Hizmet Götürme Birliği 2021 Yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı Sunal Tülbentçi Öğretmenevi Salonunda gerçekleşti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ