logo

Çevrimci Motivasyon Buluşmaları Devam Ediyor

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2021 yılında YKS sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencileri ile çevrimiçi motivasyon buluşmaları gerçekleştiriyor.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş’te motivasyon buluşmalarına katılıyor.

Online buluşmaların ilk ikisi Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi ve Safranbolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile gerçekleştirildi.

Motivasyon buluşmalarının üçüncüsü ise Fen ve Sosyal Bilimler proje okulu olan Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencileri ile yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, okul yönetimi ile öğretmenler ve 12. sınıf öğrencilerinin katıldığı çevrimiçi programda yaptığı konuşmada;

“Ülkemizin aydınlık yarınları sizlersiniz. Bugün başta savunma sanayii olmak üzere birçok alandaki yerli ve milli teknolojik hamleleri ile dünyada yükselen bir güç haline gelen ülkemiz siz gençlerimizin başarıları ile güçlü ve lider Türkiye idealine emin adımlarla ilerleyecektir. Bizler buna inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Çünkü biliyoruz ki başarmanın ilk adımı inanmaktır. Sizlerden beklentimiz hedeflerinizi büyük tutmanız ve bu büyük hedeflere ulaşmak için azmetmeniz. Unutmayın hem bizler hem de okul yönetimi ve öğretmenleriniz bu yolda sizlere her türlü desteği vermeye hazırız.” ifadelerini kullandı.

Müdür Gümüş, konuşmasının devamında ise iş hayatında ihtiyaç duyulan becerilerin farklılaştığını, bunun da meslekleri dönüştürmeye başladığını belirtti. Öğrencilere başta yapay zeka ve uzay teknolojisi olmak üzere farklı alanlara ve mesleklere ilgi duymalarının önemini hatırlattı. Programın son bölümünde de öğrencilere hangi meslekleri hedeflediklerini ve en son hangi kitabı okuduklarını sorarak öğrencilerle karşılıklı sohbet etti.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2021 yılında YKS sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencileri ile çevrim içi motivasyon buluşmaları gerçekleştiriyor

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ