Hoşgeldiniz  

UYSAL: “HANGİ GEREKÇE İLE BUNU SAVUNACAĞIZ.”

Okan Küçük | 02 Ekim 2016 | Genel, Güncel, haber A- A+

Ak Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Prof. Dr. Burhanettin Uysal,  Kanal 78’i ziyaret ederek,  Genel Yayın Yönetmeni Şükrü Gökkaya’ya çeşitli konularda açıklama yaptılar. Safranbolu Sanat Üniversitesi’nin sorulduğu Uysal, şunları ifade etti.

sanatfantazi

c1UYSAL: “HANGİ GEREKÇE İLE BUNU SAVUNACAĞIZ.”

KBÜ Rektörü Prof.Dr. Refik Polat’ın gündeme getirdiği Safranbolu Sanat Üniversitesi konusunda bir açıklama yapan Uysal; Karabük Üniversitesi yeni kurulmuş, kurumsallaşmasını henüz tam anlamıyla tamamlayamamış bir üniversite. Bizim bu talepte bulunmamız için elimizde haklı donelerimizin olması lazım, Ben TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanvekiliyim ve geçmişte siyasi iradenin söz verdiği şehirleri yakından biliyorum. Bunlardan biri Sayın Davutoğlu döneminde söz verilen 350 bin nüfuslu Tarsus. Karabük Üniversitesinin yapılanması tam olarak tamamlanmamış, Safranbolu’nun nüfusu 40 bin, böyle bir ortamda hangi gerekçeyle bunu savunacağız. Safranbolu’da kurulu bulunan fakültelerimiz halen faaliyete geçirilmedi.

        Mimarlık Fakültesinin halen dekanı atanmadı, öğrenci alınmadı. Turizm Fakültesi tek bölümle devam ediyor, halbuki burada onlarca bölüm açabiliriz. Güzel Sanatlar Fakültemizin ise eksiklikleri tamamlanmadı, böyle bir ortamda bizim çok fazla beklenti içerisine girmememiz gerekiyor. Elbette Safranbolu Üniversitesini isteyelim, ancak bizden daha büyük, altyapısı bizden daha iyi kardeşlerimiz var, böyle bir ortamda siyasi irade bizi tercih ederse kardeşlerimiz üzülecektir.

     Biz Karabük ve Safranbolu birlikte hareket edersek güçlü oluruz, iri oluruz, rekabet gücümüz artar. Biz parçalanırsak kan kaybederiz. Biz tüm organizasyonlarımızı Safranbolu ölçeğinde yapıyoruz, bu ölçekte bizim Safranbolu ile birlikte hareket etmemiz gerekiyor, ancak ilerleyen dönemde bir fırsat olursa neden değerlendirmeyelim?”

Etiketler:

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle