logo

15 karede 15 Temmuz” Resim Sergisi İle Başladı

Karabük’te FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 5. yıldönümü çeşitli etkinliklerle anılmaya başladı.

Karabük Valiliği organizasyonunda Karabük Bisiklet Derneği, Müzekent Motorsiklet Kulubü ile Kardemir Bisiklet ve Motorsiklet Kulübü üyeleri tarafından Milli Birlik ve Demokrasi turu gerçekleştirildi. Polis kontrolünde düzenlenen bisiklet turu Karabük Valiliği Şehitler Fidanlığında son buldu.

Şehitler Fidanlığında şehitlerimiz anısına fidan dikiminin gerçekleştirilmesi ile devam eden programa Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, kurum müdürleri ve şehit yakınları katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilerin şiir ve kompozisyonlarını okumasının ardından dereceye giren öğrencilere hediyeleri Vali Fuat Gürel ve beraberindeki heyet tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından Valilik Fuaye alanında Ressam Rıza Korkmaz, Ressam Mehmet Korkmaz, Kübra Korkmaz, Grafiker Ressam Eyüp Günaydın ve Edebiyatçı yazar Zehra Korkmaz’ın 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan fotoğrafları resmettiği  “15 Karede 15 Temmuz” isimli Yağlı Boya Resim Sergisi açılışı yapıldı.

Şehit Barış Efe’nin kardeşi Serpil Efe ve Şehit Metin Arslan’ı kardeşi Nurcan Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar ile birlikte resim sergisini gezen Vali Fuat Gürel, “Değerli ressamlarımız ve sanatçılarımız yanı başımızda.  Aslında bir sanatçı gözüyle 15 Temmuz’un resmedildiği resimler hemen yanı başımızda duruyor. Daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisinde sergilediler, sağ olsunlar bugün de burada sergiliyorlar. Bizleri kırmadılar, buraya getirdiler, biz de sizlere sunuyoruz, teşekkür ediyoruz.”dedi.

Karabük’te FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 5. yıldönümü çeşitli etkinliklerle anılmaya başladı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ