logo

150 Yıllık Hayal Gerçekleşiyor

Ak Parti Karabük Milletvekilleri yarın açılacak olan 150 yıllık hayal Filyos Limanı Projesi hakkında ortak açıklamada bulundular

Ünal ve Güneş’in ortak açıklaması şu şekilde

‘’ AK Parti Karabük Milletvekilleri olarak bizlerde 150 Yıllık Tarihi Proje’nin bu tarihi anına şahitlik etmek için orda olacağız ’’.

                Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN 4 Haziran Cuma günü bölgemiz için önemli bir proje olan ve ilimizi yakından ilgilendiren Filyos Limanı’ nı ziyaret edip, Doğalgaz ve Petrol aramalarıyla ilgili yeni müjdeler açıklayacaktır. Bizlerde AK Parti Karabük Milletvekilleri olarak bu tarihi ana şahitlik etmek için orda olacağız.

                Filyos Limanı Bartın, Zonguldak ve Karabük’ümüz için büyük önem arz etmekte olup ülke ekonomisine çok büyük değer katacak ve Türkiye’nin 3. Büyük Limanı olarak Uluslararası ticarette yerini alarak, Fatih ve Kanuni Sondaj Gemilerine lojistik üs olacaktır.

                 Filyos Limanı’nın 3 bin metre rıhtım boyu, 2 bin 450 metre mendirek ve 25 milyon ton kapasitesi bulunmaktadır. Doğalgaz arama ve tarama çalışmalarının merkezi haline gelecek olan Filyos Limanı Karadeniz’de bulunan doğalgaz rezervinin karaya çıkartılmasında da büyük öneme sahip olacaktır.

                Sultan 2. Abdülhamid Han‘ın rüya Projesi olarak bilinen 150 yıllık Tarihi proje Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hayata geçmektedir. Karabük’ümüz ve bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Ak Parti Karabük Milletvekilleri yarın açılacak olan 150 yıllık hayal Filyos Limanı Projesi hakkında ortak açıklamada bulundular

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ