Hoşgeldiniz  

2 Kardeş AFAD Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

Okan Küçük | 04 Mayıs 2017 | Genel A- A+

Karabük’te ormanlık alanda araçları ile mahsur kalan 2 kardeş AFAD ekipleri tarafından bir gün sonra bulunarak kurtarıldı.
Karabük’ün Safranbolu ilçesinde otomobilleriyle Sarıçiçek mevkisine çıkan Erdi ile Yusuf Ziya Tahta kardeşler, orman yolunda bir süre ilerledikten sonra çamura saplandı. Uzun uğraşlara rağmen araçlarını çamurdan kurtaramayan iki kardeş, araçlarını bırakarak bir süre ormanın içinde telefon çeken yer aradı. Bunda da başarılı olmayan kardeşler, geceyi otomobilde geçirdi. Sabah tekrar telefon çeken alan arayan kardeşler, jandarmaya ulaşarak bulundukları bölgeyi bildirdi. İhbarı alan jandarma ve AFAD ekipleri kısa sürede Sarıçiçek ormanında kardeşlere ulaştı.

Ekipler, çamura saplanan aracı kurtararak iki kardeşi şehre indirdi.
AFAD Karabük İl Müdürü Gazanfer Erbay, vatandaşların daha dikkatli olmalarını isteyerek, “Havaların sıcak olması dolayısıyla birçok vatandaşımız Sarıçiçek ormanlarına çıkıyor ve çoğu zaman yollarını kaybediyorlar. Vatandaşlarımız yüksek kesimlere çıktıkları zaman daha dikkatli olsunlar.” dedi.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle