logo

23 Nisan Coşkusu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (TBMM’nin Açılışının 101. Yıl Dönümü)  etkinlikleri kapsamında merkez ilçe tüm ilk ve ortaokul öğrencileri arasında  “Ulusal Egemenlik ve Demokrasi” konulu şiir okuma yarışması çevrimiçi gerçekleştirildi.

Şube Müdürleri Ahmet Kabadayı ve Adnan Cansız koordine ettiği yarışmaya öğrencilerimizden yoğun katılım gerçekleşti.

İki kategoride gerçekleşen yarışmaya konuk olan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş öğrencilere bir selamlama konuşması yaptı.

Öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak başladığı konuşmasında İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, “Sevgili öğrencilerim öncelikle yarışmaya çok güzel hazırlanmışsınız. 23 Nisan Milletimizin bağımsızlığının ve Millet Egemenliğinin sembolüdür. Aynı zamanda geleceğe emin bakış, siz çocuklara inanmak ve güvenmek demektir. Bu anlamıyla da biliyorsunuz dünyada ilk ve tek çocuk Bayramıdır. Bütün bu manayı düşündüğümüzde gerçekten burada O’nu özümsemiş ve o ciddiyette çalışmış ve o güzellikte aktarmaya gayret ettiğinizi görüyorum. Bu bizleri ziyadesiyle sevindirdi, mutlu etti. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Covid-19 salgını sebebi ile ilk ve ortaokul 23 Nisan Şiir Okuma Yarışmalarını uzaktan yapmak zorunda kaldık. İnanıyoruz ki, bu günler geçecek ve bizler, sağlıklı ve mutlu günlerde yeniden bir araya gelerek, coşkuyla kutlayacağımız nice 23 Nisanlarda buluşacağız.

Öğretmenlerinizin rehberliğinde sizlerin bu özverili çalışmalarınızla yarışmaya hazırlanmanız düzenlediğimiz her yarışmada çıtayı yükseltiyor. Bu güzel bir rekabet. Benim gönlümde hepiniz bu yarışmada birincisiniz.” diyerek bu yarışmayı düzenleyen, emeği geçen, bu güzellikte hazırlayan, motive eden tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve yarışmaya katılım sağlayan tüm öğrencilerimize teşekkür ederek başarılar diledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (TBMM’nin Açılışının 101. Yıl Dönümü) etkinlikleri kapsamında merkez ilçe tüm ilk ve ortaokul öğrencileri arasında “Ulusal Egemenlik ve Demokrasi” konulu şiir okuma yarışması çevrimiçi gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ