logo

45. Yıl Anısına Ziyaret

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu için alınan ve ülkemiz adına da tarihi öneme sahip Koruma Kararı’nın 45. yılında Karara öncülük eden ve imzalayan dönemin Belediye Başkanı Kızıltan Ulukavak’ı ve Meclis üyeleri Mehmet Muzaffer Korur ile Hüsnü Dizdar’ıziyaret etti.

Başkan Köse, Ulukavak ve Meclis Üyeleri Korur ile Dizdar’a, kendileri için hazırlanan ve üzerinde “Safranbolu’yu Dünyaya miras bırakan karara attığınız unutulmaz imzanın anısına, sonsuz şükranlarımla” yazan 45. yıl plaketini, hatıra pullarını ve her bir isim için Safranbolu halkı adına kaleme aldığı mektupları ve takdim etti.

Şehir dışında oldukları için Kovid-19 süreci nedeniyle ziyaret etmenin mümkün olmadığı diğer iki imzaci meclis üyeleri Nurettin Ergül ve Necati Sağlam Beyefendileri telefon ile arayarak hatıra ve mektuplarının kendilerine iletileceğini belirtti. Sohbetler esnasında duygu dolu anlar yaşandı. Kararın mimarlarından, Safranbolu’nun efsanevi başkanı Kızıltan Ulukavak, Başkanımıza; kadirşinaslığı, inceliği, mektubundaki sözleri ve ziyaretinde ötürü çok teşekkür etti ve ne kadar duygulandığını ifade etti. Uzun uzun o günleri konuşan iki başkan Safranbolu için çalışmanın gururundan söz etti. Başkanımız Elif Köse ziyaretlerinin bitiminde “Ne kadar duygu dolu ve mutlu olduğumu anlatmak zor. Safranbolu’yu dünya uluslarına miras bırakan kıymetli büyüklerime teşekkür etme, onları rehber edinme şansı bulmak çok değerli. Mirasımıza el birliğiyle Safranbolu halkıyla omuz omuza sahip çıkacağız. Bu süreçte ve günümüze kadar emeği geçen yöneticilerimizden halkımıza herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ