Hoşgeldiniz  

5 maddenin 4’ü kitapçıkta…

Okan Küçük | 19 Ağustos 2014 | Genel A- A+

Karabük  TSO Başkanı Sedat Namal; Türkiye 7.  Sanayi ve Ticaret şurası ile ilgili bilgiler verdi.

  Namal;  önceden hazırlanan  beş maddelik sunumunun dört maddesini şura sonunda hazırlanan kitapçığa yazdırdığını belirterek,şura hakkında değerlendirmeler de bulundu.

 BEŞ MADDENİN DÖRDÜ KİTAPÇIKTA…

    Namal:  ”    ilimizi çok yakından ilgilendiren  beş ana başlığı Başbakanımız ve Bakanlara ilettik. Şura sonunda hazırlanan kitapçığa dört maddeyi yazdırdık. Bu başlıklar karayolları bağlantımız, Filyos Limanının üst yapı ihalesi,  Yenice ilçemiz için orman ürünleri ile ilgili, Eflani ilçemiz içinde tarımsal ve hayvancılık ile ilgili organize sanayi bölgelerinin yapılması konusunda sunumumuzu yaptık. Biz TSO olarak bu tür hizmetlerin yapılaması için girişimlerde bulunuruz. Destekçilerimiz siyasetçilerdir. Ben Karabük Milletvekillerimiz ve yerelde de Belediye Başkanımızın destekleri ile hep birlikte Karabük’ümüzü kalkındırabiliriz” dedi.

   ENDÜSTRİ VE SERBEST BÖLGE KONUSUNU ŞAHİN,  BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞECEK

        İsmetpaşa bölgesine kurulması düşünülen Endüstri ve Serbest Bölge konusunda açıklama yapan  Namal:  ” Bunun hayata geçmesi için Bakanlar Kurulu  kararının olması gerekiyor. Eğer Endüstri Bölgesini kurabilirsek Karabük’ün 20-30 yılını garanti altına alacak bir proje.Karabük Milletvekilimiz Mehmet Ali Şahin Bey bu konuyu Başbakanımız ile görüşeceğini ifade ettiler. Gerekli bilgileri kendilerine ulaştırdık. Serbest ve endüstri bölgesinin İsmetpaşa bölgesinde yer almasının en önemli nedeni bu bölgede elektrik ve su yönünden hiç probleminin olmamasıdır.” dedi.

Organize Sanayi bölgesine yapılacak olan Meslek Koleji konusuna da değinen Başkan Namal şunları söyledi;

“Organize Sanayi Bölgesinde yapacağımız Meslek Koleji ile ilgili TOBB Genel Başkanımız Rıfat Beyle şurada görüştük.Karabük’e iki günlük bir program yapacaklar bu iki günlük program içinde Meslek kolejinin temeli de atılacak.”

” BÜYÜK YATIRIMCI GELSE YERİNİZ VAR MI DERSENİZ, YERİMİZ YOK !

  ” Karabük’e dışarıdan  az sayıda yatırımcının geldiğini görüyoruz. Organize Sanayi bölgemizde beş tane yer tahsis ettik bunların hepsi ilimizdeki   sanayicilerimiz. Büyük bir yatırımcı gelse yeriniz varmı diye sorarsanız yerimiz yok. Ama Serbest ve Endüstri Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgesinin genişleme çalışmaları içerisinde bunlara yer verebiliriz.TSO olarak bizler hem oda olarak hem de basın kuruluşları olarak yatırım yapacak kişilere yardımcı olmalıyız” dedi.

Namal: yeni TSO Binasının yeri kendilerine geçtikten hemen sonra kısa sürede ihalesini yapıp inşaatına başlatacağız , ayrıca, Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak  Meslek Koleji ile ilgili TOBB Genel Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun  ilimize yapacağı 2 günlük ziyarette Meslek Kolejinin temelini atacağız, dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle