logo

ABD Müsiad Başkanın’dan Tekder Ziyareti.

MÜSİAD ABD Başkanı TEKDER Kdz Ereğli Şubesini ziyaret etti. Konuyla ilgili hemşehrimiz olan TEKDER Genel Başkanı Murat Çatalçam şu açıklamayı yaptı. “TEKDER’di TÜRKİYE olan Vatan Millet Bayrak Sevdalısı binlerce Tekniker ve Yüksek Tekniker ile dört yıllık üniversite mezunlarından oluşmuş Mesleki Sivil Toplum Kuruluşu olan 1959 yılında Ankara’da kurulan ve 61 yıllık bir kurum olan TEKDER, Yurt içinde 37 Yurtdışında 7 Şube ile teşkilatlanmasını hızla sürdürüyor.
Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) ‘ın Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı’nı başarıyla yürüten, değerli İş adamı, Zonguldak Devrek’li olmasından ötürü hemşehrimiz, mümtaz şahsiyet, MÜSİAD camiasına ve Türkiye’ye önemli hizmetleri olmuş Sn.Ayhan Özmekik beyefendi, temaslarda bulunmak için geldiği bölgemizdeki ziyaretlerini evvelden planlandığı üzere TEKDER kdz Ereğli şubesinide ziyaret ederek sürdürdü.

Kadim ve eski dostluk üzerine kurulu sohbet boyunca TEKDER hakkında bilgiler verildi,61.kuruluş yıldönümü için hazırlanan hediyelerimizden takdim edildi.MÜSİAD’ın Amerika Birleşik Devletlerindeki faaliyetleri konuşuldu. Karşılıklı güncel konular üzerine istişareler yapıldı. TEKDER ve MÜSİAD’ın ABD’de birlikte proje üretebilirliği üzerinde fikir jimnastiği yapıldı. Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında var olan ticari faaliyetler değerlendirildi. TEKDER ABD Başkanı Murat Şentürk’ünde hazır bulunup katılım ve katkısı ile ABD’de İktisadi faaliyetler de bulunabilirliği konusu gündeme geldi. Sn Başkan Ayhan Özmekik konunun ilerleyen zamanlarda daha geniş olarak, dayanışma ve birliktelik anlamında bir bakış açısı içinde yeniden ele alınabileceğinin müjdesini verdi.
MÜSİAD Amerika Birleşik Devletleri Temsilci Başkanı Sn Ayhan Özmekik’in TEKDER Kdz Ereğli Şube Ziyaret programından duyduğumuz sevinç ve memnuniyeti dile getirdiğimiz sırada kendilerininde aynı duygu ve düşünce içinde olduklarını öğrendik.

Ziyaret programına katılım ve katkı sağlayan titiz evsahipliği tavrı sergileyenTEKDER kdz Ereğli şube Başkanı Yasin Bozlar,Abd Temsilci Başkanımız Murat Şentürk’e, ve Genel Sekreter Yardımcımıza hususan teşekkürlerimizi sunarız. Kıymetli, MÜSİAD ABD Başkanı Ayhan Özmekik beyefendi de tebrik ve teşekkürlerini ifade ederek, her daim imkan dahilinde destek olacaklarını ve Vatan Millet Bayrak Sevdalısı TEKDER Ailesinin Yurtiçi ve Yurtdışı başarılı faaliyetlerinin Türkiye ve kendileri için gurur kaynağı olacağını dile getirerek sözlerine son verdi.
Ayhan Özmekik Başkanımıza bizleri ziyaret etmelerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Murat Çatalçam
TEKDER
Genel Başkanı”

MÜSİAD ABD Başkanı TEKDER Kdz Ereğli Şubesini ziyaret etti. Konuyla ilgili hemşehrimiz olan TEKDER Genel Başkanı Murat Çatalçam şu açıklamayı yaptı.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ