logo

Acemi Erler Birliklerine Teslim Oluyor

1 Haziran tarihi itibariyle hayata geçirilen Normalleşme Takvimi kapsamında Acemi Birliği Temel Eğitimlerini almak için Karabük / Safranbolu‘ya gelen Acemi Erler birliklerine teslim oluyor.

Karabük Valisi Fuat Gürel, Normalleşme Takvimi kapsamında Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığına teslim olan ve yaklaşık 1 aylık eğitimlerinin ardından Usta Birliklerine dağıtımları yapılacak olan Mehmetçikler için alınan tedbirleri denetledi.

1.200 Mehmetçiğin, iyi bir temel askerlik ve itaat eğitimi almalarını sağlamak amacıyla Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığına gelmeye başlaması ile Mehmetçiklerin eğitim alacağı Alay’da incelemelerde bulunan Vali Fuat Gürel, Alay Komutanı J. Kdm. Albay Hasan Başkök ile birlikte sağlık başta olmak üzere alınan tüm önlemler hakkında bilgiler aldı.

Vali Fuat Gürel’in Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığına gerçekleştirdiği denetim ve incelemelerde Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ile Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı eşlik etti.

1 Haziran tarihi itibariyle Acemi Birliği Temel Eğitimlerini almak için Karabük / Safranbolu’ya gelen Acemi Erler birliklerine teslim oluyor.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ