Hoşgeldiniz  

Açı Koleji’nde erken kayıt fırsatları 5 Aralık’ta Başlıyor…

Okan Küçük | 29 Kasım 2018 | Eğitim, Genel A- A+

Bunu Paylaş

   

              Karabük’te açılan Açı Koleji’nin Karabük Temsilcisi Oğuzhan Ünal,  Karabük’ün İlk konsept Koleji olan Açı Kolejini kamuoyuna tanıttı.

           Safranbolu’da gerçekleştirilen basın toplantısına Karabük AÇI Koleji Genel Müdürü eğitimci- yazar Oğuzhan Ünal’ın yanısıra , AÇI Yayınları Genel Müdürü İsmet Akbeyaz, AÇI KOLEJİ kurucularından Karabük’ün genç ve başarılı iş adamı Salih Aydın, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Muhammet Aydın, Yabanci Dil Eğitiminin Duayeni Serhat Alper, AÇI Eğitim Kurumları Kastamonu İl Temsilcisi Resul Yorulmaz’da  birer konuşma yaptı.

           Gönlünüzden geçen eğitim için geliyoruz diyen kurucular “KONSEPT OKUL” kavramını ve AÇI KOLEJİ’nin ayrıcalıklarını anlattı.

          Uluslararası akreditasyona ve pek çok özel imkana sahip olan AÇI Kolejinde 2019 – 2020 eğitim yılı için  erken avantajlı kayıt fırsatlarını 5 Aralık’ta başlayacağı da açıklandı.

         Karabük AÇI Koleji Genel Müdürü eğitimci- yazar Oğuzhan Ünal yaptığı açıklama da;   “Saygıdeğer Karabüklüler bugün bura da Karabük eğitimi için tarihi bir ana hep birlikte tanıklık ediyoruz. Herkesin söylediği şuydu. Oğuzhan Hocam , mutlaka okul açmalısın. Ve gün geldi bu dev işbirliği ortaya çıktı muazzam güç birliği oluştu. Ve genel merkez ortaklığıyla , Karabük’ün ilk ve tek konsept  okulunun açma vakti geldi. Karabük’ün ilk konsept okulu olan Karabük Açı Koleji’nde 4 farklı konsept yer alacak.

1 Doğal Yaşam Konsepti: Açı’lı öğrenciler doğa ile hayvanlarla içiçe bir eğitim görecekler. Kolej tarım alanında sebze yetiştirecekler çiçek büyütecekler kolej bahçemizde hayvan barınağında yer alan kedi, köpek, tavuk ve tavşanları besleyecekler onlarla ilgilenip oynama fırsatı elde edecekler. Böylece beceri ve yetenekleri de gelişecek

2  Sınavlara Hazırlık Konsepti:  Dershanecilik kültüründen gelen; kadrosu, sistemi ve yayınlarıyla Türkiye dereceleri çıkarttı. AÇI markası şimdi bu birikimini AÇI Koleji öğrencileri için kullanacak.  Okulumuz; dershane mantığıyla sınava hazırlık programı uygulayacak, etüt merkezi mantığıyla eksiklikleri nokta atışı giderecek, özel ders mantığıyla bu süreci birebir takip edecek.

3 Sosyal Yaşam Konsepti: AÇI’da astronomi kulübünden felsefe kulübüne, gastronomi kulübünden münazara kulübüne farklı alanlarda faaliyet gösteren 18 öğrenci kulübü ve tam 35 aktivite olacak.  Öğrencilerimiz bu kulüp faaliyetlerine katılarak iletişim ve liderlik becerilerini geliştirecek. Böylece kişiliklerinin daha iyi oluşması sağlanacak. Öğrencilerimiz, en az bir enstrüman çalıp, biri İngilizce olmak üzere iki yabancı dili konuşma odaklı öğrenecek.

4 Sağlıklı Yaşam Konsepti:  AÇI’da öğrencilerimiz okulumuzda yer alan kapalı yüzme havuzu ile yüzme sporu yaparken kapalı spor salonumuzda bale, jimnastik, futbol, basketbol ve diğer sportif etkinlikleri gerçekleştirebilecek. 

          Son olarak diyorum ki; Biz bir okul düşledik gelin bu düşü çocuklarımız için birlikte gerçekleştirelim.

 

İŞKUR’dan 500 Kişiye İş imkanı

96 yaşındaki hastadan idrar kesesini dolduracak kadar çok taş çıkarttılar

 

           

           

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle