Hoşgeldiniz  

Acil Tıp Sempozyumu düzenlendi.

Okan Küçük | 27 Aralık 2015 | Genel, Güncel A- A+

Bunu Paylaş

26-27 Aralık 2015 tarihleri arasında KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim salonunda Acil Tıp Sempozyumu düzenlendi.

*kara_sempozyum

kam6Düzenlenen sempozyumda konuşma yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail KARA; “Savaşta ordunun en önemli kısmının en ön safta olanlar olduğunu,Acil çalışanlarınında sağlık ordusunun en ön safında yer aldığını söyleyerek” acil çalışmasının önemini ve zorluğunu vurguladı.

*

kam7İl Sağlık Müdürü Dr.Ahmet SARI ve Doç.Dr.Alaadin

POLAT’ın da konuşma yaptığı sempozyumda acil

çalışmasının ve düzenlenen sempozyumun önemini

vurguladılar.

*

kamu3Karabük İlinde acil hizmeti sunan hekim,hemşire,sağlık memuru,paramediklerin ve 112 çalışanlarının yoğun katılımıyla gerçekleşen sempozyumda “Temel ve İleri Yaşam Desteği ile Kardiyoversiyon/Defibrilasyon” konularında eğitimler verildi ve sempozyum sonunda tüm katılımcılara sertifika verildi.

*
kamu4Her 5 yılda bir AHA(Amerikan Kalp Derneği) ve ERC (Avrupa Resüssitasyon Komitesi) tarafından Temel ve İleri Yaşam Desteği konusunda yol gösterici kılavuz yayınlanmakta olup. 2015 kılavuzu Ekim ayında yayınlandı.

 Düzenlenen sempozyumun Onursal Başkanı ; Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı : Prof.Dr.Abdurrahman EKSİK , Sempozyum Başkanı : Doç.Dr:Alaadin POLAT , Sempozyum Sekreteri:Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Yrd.Doç.Dr.Murat KOYUNCU ve Yrd.Doç.Dr.Serap BİBEROĞLU yaptı.

*


kamu22 kopyaKamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri

Op.Dr.İsmail Kara Sempozyumun

düzenlenmesinde emeği geçen organizasyon

komitesine,değerli katılımcılara teşekkür

ederek çalışma hayatlarında başarılar diledi.

 

kamu1

Etiketler:

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle