Hoşgeldiniz  

Adalet Arıyoruz Yürüyüşü, Yaptılar.

Okan Küçük | 10 Şubat 2013 | Arşiv, Genel


facebooktwitter
Okan Küçük
okanbatitv@hotmail.com

            Değerli okuyucular bildiğiniz gibi ,2011 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Soğuksu mahallesi ve Yeşil Mahalle  Kentsel Dönüşüm kapsamına alınmıştı. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta itibarıyla Soğuksu mahallesinde  kamulaştırma çalışmaları için hak sahipleri ile görüşmeler başlamıştı.

      Gelinen süreçte hak sahiplerinden oluşan 200 kadar mahalleli alkışlarla yürüyerek Belediye Başkanlığı’nı ve Toki’yi protesto ettiler.  Yaptıkları protesto yürüyüşünde arsa ve konutlarına biçilen değer tespitlerinin az olduğunu iddia ederek,  daha şimdiden mağdur konuma düşürüldüklerini ve kendileriyle ne Belediye yetkililerin ne de Toki görevlilerin ilgilenmediğini, seslerinin kimse tarafından duyulmadığını belirttiler.

     Alkışlarla yaptıkları protesto yürüyüşünü Soğuksu Mahallesi Muhtarlığı önünde sona erdiren hak sahiplerinin yürüyüşlerinde Soğuksu Mahallesi Muhtarının olmaması ise dikkat çekti.

          Kendilerinin evlerinden neredeyse zorla çıkartılmak istendiklerini belirten hak sahipleri, böyle adalet olmaz, ev ve arsalarımızın değer tespitlerini neredeyse yok parasına yapıyorlar, hakkımızı arayacağız şeklinde açıklamalar yaparak, Belediyeyi, Toki’yi ve Mahalle Muhtarlarını kendilerine ses vermeye, sorunlarına yardımcı olmaya çağırdılar.

Etiketler:

Adalet Arıyoruz Yürüyüşü, Yaptılar. için 1 yorum

 1. M.Ç.K dedi ki:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Öğretmenevi’nde gazetecilerle bir araya gelerek soruları cevapladı.AK Parti Karabük Milletvekili Osman KAHVECİ, İl Başkanı Ömer AYAR, Belediye Meclis üyesi Nedim YILMAZ, AK Parti Basın danışmanı Akın KOYUNCU ve Yöneticiler ile birlikte yapılan toplantı tv ekranından canlı verildi
  Konuşmaya başlamadan önce Karayolları Bölge müdürlüğünden Karabük girişine ki şişerek patlayan asfalt yolun ne zaman düzeltileceğini soran M.Ali ŞAHİN, toplantıya Hz.Ömer’in adaleti üzerine bir hikaye ile başladı ve sözü Ovacık’ta yapılacak olan fosseptik kuyuları ile yine Ovacık’tan başlatılması düşünülen Güneş enerjisi ile ilgili kendisine gelen ilk sizin mahalleden başlayalım teklifine sıcak bakmadığını anlatarak başladı ve AK Partinin ismini aldığı ADALETİ hepimiz eşit uygulamak zorundayız diyerek tamamladı.
  Şahin “Nalıncı keseri gibi kendimize değil ADİL olacağız,Adalet Mülkün temelidir diye boşuna denmemiştir”. Dedi
  Peki şimdi soruyorum sn şahine halktan arazilerini yok pahasına alarak (gasp ederek) yani vatandaşa m2ni 100 150 değer biçen ve toki dolgu toprağın üzerine yaptığı kendi evlerine 1000 tl değer biçmesi nekadar ADALET li örnek bir arsa 185 m2 içinde bir ev içinde çeşitli 15 20 adet ağaç sizce değeri nekadar olmalı 25 bin tl mi cevizkentte sadece ağaçlara verilen değer ile burada neredeyse bir ev alınıyor. Soğuksu halkının yarıdan çoğu emekli malum emeklilerin aldığı maaşlarda azçok belli ve bu vatandaş 400 500 600 tl ödeme yapacak altı ayda bir memur maaşına endeksli zamlarla karşılaşacak Sn R TAYYİP ERDOĞAN vatandaşa 100 tl taksitle ödeyeceksiniz diye bağırıyordu tv ekranlarından evet sn Şahin bey sizin ADALETİNİZ bumudur birde HZ. ÖMERİN adaletinden bahsediyorsunuz sizin adaletiniz buysa sizleri ALLAHA HAVELE EDİYORUM…
  TOKİLERİN YAPILDIĞI YERLER
  Cevizlidere derenin üzerinde Çayan mahallesi dere yatağının üzereinde alt katlar su alıyor Soğuksu dolgu toprağın üzerinde Üniversite ile anlaşmalı yapılan toki heyelan bölgesi yumuşak toprağın üzerinde bir depremde hepsi pert ne hakkınız var bu kadar milletin canıyla oynamaya
  ADALET İSTİYORUZ ama HZ. ÖMER’in adaletinin 100de 1ini bukadarını sağlayabilirseniz bu millete yeter fazlasını değil !!!……

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle