Hoşgeldiniz  

Adi kişilerin, ölüme bıraktığı canlılar kurtuldu.

Okan Küçük | 02 Aralık 2015 | Genel, Güncel A- A+

Bunu Paylaş

       akoren_kopekkurtuldu1

hay3Safranbolu ilçesine bağlı Akören köyü

hay5ormanlık alanına kimler tarafından

bırakıldığı belli olmayan (gerçek

hayvanlar ve adi heriflerin bıraktığı)20

sokak köpeği, bir kaç gündür açlıkla

mücadele ediyordu. Aç kalan bazı

yavru köpeklerin  öldüğü diğer

 köpeklerin ise ölmek üzere olduğu konuşulurken konuya hayvansever Elif Emine Alipek ve KAHAYDER el koydu.

hay1Kurtarmada bulunan Karabük Hayvansevenler ve Sokak Hayvanları Koruma Derneği (KAHAYDER) Başkanı Serpil Gülen: “Akören köyüne atılan, haberlere konu olan köpeklerimizi Toprakcuma da görevli Jandarma Başçavuşu Ayhan Bey, Safranbolu Belediyesi Barıhay4nak Görevlileri, Orman Su Md. Ekibi, Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Elif Emine Alipek ile atılan hayvanlardan 5 tanesini aldık. Diğerleri kaçtı ama köylülere mama bıraktık. “Biz yakalar bağlarız size haber veririz” dediler. Bir sürüde kedi besledik. önümüze geleni besledik, şimdilik geri döndük emeği geçen tüm görevlilere sonsuz teşekkürler. Diğerlerini de bu hafta toplarız. Foto çok fazla çekemedik köpüşler bizi çok koşturdu
yorgunluğumuzun karşılığını aldık. Sevgilerimizle” dedi.

*

 11039869_959585060764674_7634862449100792217_nElif Emine Alipek ise: “Akören köyü için gelen ihbar üzerine Kahayder Karabük dernek başkanı Serpil Gülen bendeniz Elif Emine Alipek MİLLİ PARKLAR ekibi Safranbolu Belediyesi barınak çalışanları Toprak Cuma Jandarma Komutanlığı ve Akören Köyü muhtarlığı ve Okan Küçük ve Sezai Urgancıoğlu na sonsuz teşekkür ederiz..
Bizi kırmayıp sınırları olmadığı halde barınak ekibini gönderen Safranbolu Belediyesi Başkanı Necdet Aksoy a teşekkür ederiz.”dedi.

*

Biz de konuyla ilgilenen ilgili yöneticilere ve emeği geçenlerin tamamına teşekkür ederiz. Elif Emine Alipek’e ise konuyu öğrenir öğrenmez hızlı bir şekilde diğer görevlileri harekete geçirdiği ve  oradaki canlıların hayata tutunmasını organize ettiği için  ayrıca teşekkür ederiz. 

Etiketler:

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle