logo

AK PARTİ 7. Olağan Karabük Merkez İlçe Kongresi Gerçekleştirildi

AK Parti Karabük Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi Yenişehir Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanlığına tek aday olan Özkan Çetinkaya seçildi.

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen 7. Olağan Karabük Merkez İlçe Kongresine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ, AK Parti Karadeniz Bölge Koordinatörü Yahya Çelik, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal Niyazi Güneş, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Ovacık Belediye Başkanı Yakup Narter, AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Keleş, partililer, STK temsilcileri, ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti 7. Olağan Karabük Merkez İlçe Kongresi AK Parti Genel Merkez Karadeniz Bölge Koordinatörü Yahya Çelik’in divan başkanlığında gerçekleştirildi. Normalleşme süreciyle birlikte kongrelerine devam eden AK Parti Karabük Teşkilatı Yenişehir Kapalı Spor Salonunda 7. olağan kongre sürecine maske, mesafe ve hijyen tedbirlerini en üst düzeyde tuttu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcı ve İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ AK Parti’nin dava partisi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bugün Doğu Akdeniz’de bir mücadele yürütüyoruz. Birileri bu konuda ‘Dünyada tek kaldık.’ diyor. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra yurdumuzun her bir yeri işgal edildiğinde o zaman da yalnız kaldık. İngiltere, Yunanistan’ı üzerimize salmıştı. Ben Ege Bölgesi’nde doğdum, büyüdüm. Her türlü Yunanistan zulmünün anlatıldığı hususlar vardır. Dededen toruna bunlar anlatılır. Fransa da Akdeniz’i işgal etmişti. Peki o zaman da ‘Kardeşim dünyada yalnızız bunlarla anlaşmaya gidelim.’ diye bir yol izlendi mi?” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın millete özgüvenini tekrar kazandırdığını dile getiren Dağ, “Ne yaparsanız yapın bugün bir Recep Tayyip Erdoğan’la uğraşıyorsunuz ama memleket yüzlerce, binlerce, on binlerce Recep Tayyip Erdoğan inşa etmiştir.” dedi.” Erdoğan bundan sonra da gireceği hiçbir seçimi kaybetmeyecektir”

Bu kadrolarda ismi yer almasa da sahada çalışacak onlarca kardeşimiz var. Bu tecrübeyle 2023 seçimleri çok partili siyasal tarihimizin en sert seçimleri olarak geçecek. Karşı tarafta nasıl bir koalisyon oluştuğunu ve oluşturulduğunu hep birlikte görüyoruz. Özellikle yerel seçimlerden bu yana hiç birbirine benzemeyen birçok siyasi partinin, belki aradan biz çekilsek aynı masa etrafında en basit bir konuda bile anlaşamayacak siyasi partilerin, bugün nasıl bir araya geldiğini görüyoruz.

Sadece onların bir araya getirilmesi değil, bugün Amerikan başkanlık seçimlerinde başkan adayının diğer formüllerden vazgeçerek, seçimler neticesinde AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmekten bahsettiği, Yunanistan’ın ve Fransa’nın çıkan haberlerde hep bizim iktidardan indirilmemizden bahsedildiği bir dönemde ne kadar zorlu bir seçimin bizi beklendiğini hep birlikte görmemiz gerekiyor.

Yeni oluşacak kadrolarımızın bu bilinçle çalışmalarında fayda var. Recep Tayyip Erdoğan, bugüne kadar girdiği hiçbir seçimi sandıkta kaybetmedi. AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan, bundan sonra da gireceği hiçbir seçimi kaybetmeyecektir.”

“Karabük’e Hizmet AK Partiyle Geldi”

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük’e yapılan yatırımlara değinerek, yapılan hizmetlerin AK Parti döneminde gerçekleştiğine dikkat çekti. Safranbolu Belediye Başkanlığı döneminde gerçekleştirilen hizmetlere değinen Ceylan, doğalgaz, köy yolları, spor salonları ve yapılan birçok yatırım hakkında hatırlatmalarda bulundu. Karabük Üniversitesi’nin gelişim sürecine de dikkat çeken Mehmet Ceylan AK Parti sayesinde Karabük’e hizmet geldiğini kaydetti.

“Hedef 2023, 2053, 2071”

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş ise Karabük’te önemli çalışmalara ve hizmetlere imza atıldığını vurguladı. Güneş konuşmasında;” 7. Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bu yolda yolumuza engel koymak isteyenler var. Medyadan görüyorsunuz. Hem yurt içinden hem yurt dışından engellemek isteyenler var.” dedi.

Konuşmasının devamında Kızılcahamam kampındaki konuşmasına değinen Niyazi Güneş birlik ve beraberlik mesajı verdi. Tüm vatandaşların AK Parti bayrağı altından birlik ve beraberlik için de yaşaması için çalışılması gerektiğinin mesajını veren Güneş AK Parti Türkiye’nin partisidir dedi.

AK Partinin kaderi Türkiye, Türkiye’nin kaderi AK Parti diyerek konuşmasına devam eden Karabük AK Parti Milletvekili Niyazi Güneş 2023,2053,2071 vizyonuna vurgu yaptı. Bugün alınan kararların geleceğimizde etkili olacağını söyleyen Güneş Türkiye’nin geleceğinin AK Partiye bağlı olduğunu söyledi.

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal ise birlik beraberlik mesajı vererek geçmiş dönemde yapılan yatırımlara değindi.

AK Parti de gerçekleşen kongrelere değinen Ünal; “7. olağan kongresini gerçekleştiriyoruz. Her kongre de daha da güçlenerek yolumuza devam ettik. Yapılan her yatırımın ayrı bir hikayesi vardır. Güçlükleri vardır zorlukları vardır. Bu eserlerin bura da olduğunu görmek arkadaşlarımın olduğunu görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

Konuşmasının devamında AK Parti hükümetlerinin yaptığı yatırımlara dikkat çeken Cumhur Ünal; ”80 yıldır yapılamayan hizmeti 18 yılda yaptık. Her yükselişin bedeli var.” dedi.

Fransa ve Yunanistan ile yaşanan gerginliğe de değinen Ünal güçlü Türkiye vurgusu yaparak güçlü ülke olmanın bedeli var.” şeklinde konuştu.

AK Parti’de verilen her görevin onurlu görevler olduğunu vurgulayan AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan güçlüyse teşkilatın güçlü olduğu içindir. Biz Cumhurbaşkanımızın yükünü azaltmak için buradayız, yük olmak için değil” dedi.

Güçlü Türkiye ve güçlü teşkilat mesajı veren AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz 7. Olağan Karabük Merkez İlçe Kongresinin hayırlı olmasını diledi.

Yaptığı hizmetlerden dolayı önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Osman Uzunoğlu’na teşekkür eden İl Başkanı Altınöz görevi devralan Özkan Çetinkaya ve ekibine başarılar diledi.

AK Parti Karabük Merkez İlçe Yönetim Kurulu listesi şu şekilde, Özkan Çetinkaya, Birol Aslan, Ahmet Okan Kirman, Mustafa Çorbacı, Emrah Uludağ, Celal Ulusoy, Sabahattin Biçim, Murat Ertaş, Ömer Faruk Özbey, Adem ÇAM, Turhan Yeniaydın, Mihribal Saraç, Ayfer Atalı, Rümeysa Gök, İrem Nur Delibasan, Sümeyye Zişan İpek, Kamil Sever, Güngör Yılmaz, Nihat Ertan, Cemalettin Karagöz, Aziz Baş, Hilmi Yılmaz, Hilmi Aslan, Mehmet Akif Ulusoy, Hüseyin Karayakalı, Kadir Namal, Fırat Misoğlu, Emre Özdem, Emrullah Aydın, Mehmet Yaşar Tepe.

AK Parti Karabük Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi Yenişehir Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanlığına tek aday olan Özkan Çetinkaya seçildi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ