Hoşgeldiniz  

Ak Parti Bakan Adayı Çıkartmalı , Memurlar Bordro Yaktı

Okan Küçük | 24 Ocak 2015 | Arşiv


facebooktwitter
Okan Küçük
okanbatitv@hotmail.com

Bunu Paylaş

                                  ***

    2-0 İÇİN MİLLETVEKİLİ ADAYI YETER Mİ ? AK PARTİ  2-0 İSTİYORSA MİLLETVEKİLİ ADAYI DEĞİL BAKAN ADAYI ÇIKARTMALI…

                     ***

Dünkü yazımızda Ak Parti’de  Milletvekilliği Genel Seçimlerde adı geçen bazı isimleri yazdık.

*

      Özgür Ulupınar, Korkut Eren,Burhanettin Uysal, Kemal Karadeniz, Sedat Namal, Emin Demir, Ömer Ayar Hasan İpek, Adnan Ünnü, Serdar Akça, Muzaffer Atılkan, Ayhan Duru, Necdet Aksoy, Yılmaz Tiryaki, Zeki Çaylı, Cumhur Ünal, Ahmet Erorhan, İlter Fatih Korkut, Ahmet Ustaoğlu…

*

Mevcut  Karabük Milletvekili Osman Kahveci ve , Kalkınma Bakan Yardımcısı  Mehmet Ceylan…

*

   Ak Parti de aday adayı patlaması yaşanacağı kesin. Daha başka isimler de aday adayı olabilir, olabilir de peki bu isimlerden hangisi LİSTE BAŞI OLARAK  BİR RÜZGAR YARATARABİLİR ?                 

*

      13 yıldır aslında kurulduğundan beri Türkiye’yi Ak Parti yönetiyor. Geçen bunca zamana rağmen önümüzdeki genel seçimlerde en yüksek oyu alması beklenen parti de  anketlerde vs. yine Ak Parti.

*

 Karabük Ak Partinin Milletvekili genelseçimleri açısından kurulduğundan beri kalesi oldu hep. Karabüklüler Ak Partiye tüm genel seçimlerde tamamen destekleyerek Milletvekillerini Ak Parti’den seçtiler.

 *

   Bu seçimlerde Karabükümüzün Ağabeyi Mehmet Ali Şahin’in   3 dönem kriterleri kapsamında aday olmaması durumu var  mesela. Şimdi bu durum Ak Parti’yi olumsuz etkileyecek, o kesin.

*

    Yani Ak Parti Karabük’te  Milletvekili adayı değil Bakan adayı çıkarabilmeli ki, kaybetmeye meyilli olduğu bazı oyları kazanabilsin. Ha Bakan adayı da öyle bir anda ortaya çıkmaz/çıkarılmaz. Peki kim Bakan adayı olabilir yukarıdaki isimlerden hangisi böylesi bir görevi üstlenebilir daha önemlisi böylesi bir görev için  kim tercih edilebilir acaba ?

                            ***

 HERKES BAKANLIK İSTER DE, HERKES BAKAN ADAYI OLABİLİR Mİ  ?  KRİTERLER /KISTASLAR NASIL OLUR ?

                        ***

    Bakan adayı olmakta her babayiğidin harcı değil yani ? Ya aslına bakarsanız Milletvekili Adayı olmakta her babayiğidin harcı değil… Yani Ak Parti’de  belki 20ye varan Milletvekili aday adayı  çıkması bekleniyor , iyi tamam da sadece 2’si Milletvekili adayı olacak ama…

*

   Yani hiç Milletvekilliği yapmamış biri , Milletvekili olabilir de sizce KARABÜK’TEN HİÇ MİLLETVEKİLLİĞİ YAPMAMIŞ BİRİ BAKAN ADAYI OLABİLİR Mİ ? BU MÜMKÜN MÜ ?

*

     Yani daha önce devlet kademelerinde bulunan , devletin yapısını bilen , Milletvekilliği falan yapmış olupta meclisin tozunu bir yutmuş olan birileri mi böylesi bir göreve yakın olabilir?

*

     Yani Kim Vekil seçilirse seçilsin Ankarada ,  önce TBMM’yi sonra,  kendi partisi içindeki büyükleri, işte bürokratları şunları bunları tanıması belki bir -iki yılsürüyor değil mi ? Yani Meclisteki kendi  odasını bulması ,  alışması 2-3 ay sürer sadece  değil mi ?

*

    Yani özetle Ak Parti, Milletvekili adayı değil Bakan adayı çıkartmalı ki, Karabük’ü heyecanlandırabilsin, sallayabilsin.  Karabüklü olarak bizim beklentilerimiz de bu yönde . Yani Karabük’ü artık Milletvekili kesmez, BAKAN Adayı olmalı…

*

      Bu şekilde devletin kademelerinde görev almış, devletin yapısını tanıyan, partili büyükleri tanıyan, özel ilişkiler geliştirebilmiş , Ankara’ya bu anlamda hakim, partininde Devletin de en üst kademeleriyle rahatça görülebilen, Milletvekilliği tecrübesi olan kim var sizce ?

*

         Mesela , Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan , Karabük’te Bakan adayı olmaya namzet bir isim değil mi ?

*

    Geçmişte  Orman Genel Müdürlüğü yapmış , Karabük Milletvekili Osman Kahveci de var.  Başka var mı ???

*

    Karabük’ten değil de Ankara’dan baktığınızda şu an için bu iki isim var gibi görünüyor ama MEHMET CEYLAN ismi bu kriterler noktasında daha önde görünüyor bize göre…

*

         Son söz, Karabük’ü  Ak Parti’de Milletvekili Adayı kesmez, Karabük çıtayı yükseltti, Ak Partiden BAKAN ADAYI bekliyor…

                     ***

MEMURLAR KARABÜK BELEDİYESİ ÖNÜNDE TEMSİLİ BORDRO YAKTILAR

                    ***

        Karabük Belediyesi önünde  Türkiye Kamu-Sen’e  ve KESK’e bağlı çeşitli iş kollarındaki sendikalara üye memurlar, hükümetin 2015 yılı için memur ve emeklilere verdiği maaş zammını protesto ederek  maaş bordrolarını yaktılar.

*

   Tabiri caizse zehir zemberek açıklamalar yaptılar. iMZALANAN TOPLU SÖZLEŞMEYE SEVR ANLAŞMASI YAKIŞTIRMASI YAPTILAR.

*

      Memurların hakları masabaşında gaspedilmiş, sorunları yok sayılmış, 2 Milyon 600 Bin memur, 1 Milyon 900Bin emekli adeta pazarlanmıştır  Sonuç itibarı ile basiretsiz, hesap bilmez, hak gözetmez, mücadele etmekten aciz, memurun yerine sahibinin sesi olanların imzaladığı toplu sözleşme, memur ve emeklilerinin tam 730 gününü çalmıştır,dediler.

*

       Ay sonunu getiremeyen, borç batağında çırpınan, masada pazarlanan milyonlarca memurun, bordrosundan yükselen bu ateş, hem bu dünyada, hem öteki dünyada yalancıları, arsızları ve memur pazarlamacılarını saracaktır, dediler.

*

      Toplu sözleşme adı altında kurulan tezgâhı deşifre etmeye devam edeceğiz, tezgâhı başlarına yıkacağız. Gizli toplantı ve hilelerle hak ve çıkarlarımızın sermayeye peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz, dediler.

*

Bir sendikaya da “Yandaş Sendika “dediler  “Memnun Sen ” dediler….

*

   TÜED Karabük Şube Başkanı  Celal Bulut’ da , emekliye yapılan zam noktasında “Bizim DUAmızı alsınlar” demişti.

*

    Özetle memur ve emeklilerin içinde olduğu  önemli bir kesim memnun değil. Ve bunun önümüzdeki seçim süreçine yansıması olacaktır /olabilir…

Not: Bu yazımız 20 Ocak 2015 Tarihli Karabük’ün Sesi Gazetesi’ndeki köşemizde yayımlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Ak Parti Bakan Adayı Çıkartmalı , Memurlar Bordro Yaktı için 2 Yorum

  1. misafir dedi ki:

    Gerçek ak partili çok haklı, mehmet ceylan parti icinde caliskan bir insan olabilir ama, karabukte sevilmedigini gormek icin kor olmamak yeterli. Karabuk bakan adayi falan istemiyor, karabuk icin canla basla calisacak halkin sevdigi kisileri aday olarak gormek istiyor. Emin Demir gibi Rektör hoca gibi.

  2. Belediye Başkanlığını alamayan, 7 bin fark yiyen Ceylan, bakan olabilir neden olmasın.. Namal’da Ticaret Sanayi Bakanı olur K.bük uçar.. uçmaya uçurmaya zaten alışığız

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle