logo

Ak Parti Karabük Milletvekilli Niyazi Güneş Cumhuriyetimizin 97. Yılı Kutlu Olsun

Ak Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Değerli hemşehrilerim, Cumhuriyetimiz bugün 97. Yılını kutluyor. Cumhuriyet, Türk milletinin verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir. Gazi Mustafa Kemal’in liderliği ve yüce Meclisimizin cesur kararları neticesinde Kurtuluş Savaşı’nda tarihi bir başarı elde edilmesi ve ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, Anadolu’daki bin yıllık egemenliğimizi ebedileştiren ileri görüşlü bir adım olmuştur.

Tarih boyunca büyük imparatorluklar ve devletler kurmuş Türk Milleti’nin geçmişi bakımından kısa sayılabilecek 97 yıllık bir zaman diliminde Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada güçlü bir devlete dönüşmesi ve uyguladığı dirayetli politikalarla hedeflerine doğru kararlı bir şekilde ilerlemesi bir başarı ve gurur tablosudur. Bugün Ülkemizin ulaştığı pozisyon, Türkiye Cumhuriyeti’nin daha başlangıçta ne kadar sağlam temeller üzerine kurulduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Cumhuriyetimiz güçlenen demokrasisiyle, nitelikli insan gücüyle birlik ve beraberlik içerisinde geleceğin müreffeh bir ülkesi olmaya doğru emin adımlarla ilerlemektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Ak Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Değerli hemşehrilerim, Cumhuriyetimiz bugün 97. Yılını kutluyor. Cumhuriyet, Türk milletinin verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ