logo

AK Parti Safranbolu Teşkilatı Ayasofya’nın cami oluşu dolayısıyla lokma dağıttı

AK Parti Safranbolu İlçe Teşkilatı, Ayasofya’nın yeniden cami olarak kullanılmasının yolunu açan Danıştay kararının ardından, Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında düzenlediği etkinlikte vatandaşlara lokma dağıttı. Düzenlenen etkinliğe AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Av. Mehmet Sarı Ayasofya’nın yeniden cami olarak açılmasından dolayı yaşanan sevinci vatandaşlarla birlikte yaşamak amacıyla tatlı dağıtımı etkinliğini gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Ayasofya’nın tekrar ibadete açılmasından memnuniyet duyduklarını dile getiren AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, “Fatih Sultan Mehmet Han Vakfı mülkiyetindeki Ayasofya Cami, 86 yıl sonra bir kez daha bu topluluğun hizmetine sunulmuştur. Bu durum yıllardır ülkemizdeki her ferdin uzun süredir büyük bir heyecan ve hasretle beklediği bir karardır.
Bizler burada bu kararın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet’in emaneti ve tüm İslam aleminin en önemli sembol değerlerinden biridir. Bu sebeple verdiği adil karar ile Danıştay’a ve bu kararın ardından gereğini bekletmeden yapan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ