logo

Akbaş; Fedakarca görev yapan eğitimcilere teşekkür etti.

 Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında, Müdürlük Yöneticileri, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve Merkez İlçe Okul ve Kurum Müdürlerinin katılımıyla çevrimiçi İlçe Millî Eğitim Müdürler Kurulu ve Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantıları gerçekleştirildi.

16-20 Kasım 2020 tarihleri arasında başlayan ara tatile kadar yapılan faaliyetler, yüz yüze ve online eğitimler ile Mesleki Çalışma Döneminde gerçekleştirilecek faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda ayrıca Okulum Temiz Belgesi, EBA Destek Noktaları ve Öğretmenler Günü Programı görüşüldü.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ yaptığı değerlendirmede “31 Ağustos tarihinde online olarak başladığımız eğitim öğretim yılında Bakanlığımızca belirlenen seviyelerde okullarımızı yüz yüze eğitime açtık ve sorunsuz bir şekilde I. Ara Tatile eriştik. Eğitim-öğretimin tüm kademelerinde görevli personelimizin üstün gayret ve çalışmalarının bir ürünü olarak İlimizde okul kaynaklı bir problemin yaşanmamış olması, Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi öğrencilerimizin okulda daha güvenli olduğu gerçeğini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Bu süreçte fedakârca görev yaparak herhangi bir olumsuzluk yaşanmasına mahal vermeyen tüm yönetici, öğretmen ve personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü kapsamında tüm okullarımız Okulum Temiz Belgesi almak için başvuruda bulunmuştur. Bu hafta denetimi tamamlanacak 12 okul ile birlikte tüm okullarımız Okulum Temiz Belgesi almış olacak. Ayrıca salgın süresince uzaktan eğitimden yararlanamayan öğrencilerimiz için 70 okulumuzda EBA Destek Noktaları oluşturuldu. Evinde bilgisayarı yada internet erişimi olmayan, kardeş sayısı fazla olan birçok öğrencimiz aktif olarak bu noktalardan yararlanmaktadır. Halen uzaktan eğitimde problem yaşan öğrencilerimiz varsa hızlı bir şekilde tespitlerini yaparak okullarımıza yönlendirelim. 24 Kasım Öğretmenler Günü hazırlıklarımız sona yaklaşmaktadır.

18 Kasım tarihinde Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından bir konser gerçekleştirilecektir. Pandemi sebebiyle youtube kanalımız üzerinden gerçekleştirilecek konseri öğretmenlerimize ve velilerimize duyuralım. Ayrıca 24 Kasım 2020 günü Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa SAFRAN ile öğretmenlerimizin buluşacağı bir söyleşi programı düzenlenecektir. Online gerçekleştirilecek bu söyleşi bizler için çok değerli bir Öğretmenler Günü hediyesi olmuştur. İlimize teveccühlerinden dolayı Sayın Bakanımıza Karabük Eğitim Camiamız adına saygılarımı arz ediyorum.” dedi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında, çevrimiçi İlçe Millî Eğitim Müdürler Kurulu ve Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantıları gerçekleştirildi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ