logo

Akbaş Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş beraberinde İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören ile birlikte Karabük Merkez Hoca Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

Okul ziyaretinde okul idarecilerinden okulların mevcut durumu ve salgına karşı alınan tedbirler hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş daha sonra derslikleri gezerek öğrencilere yeni öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Ülkemizin geleceğini emanet edildiği öğrencilerimizi ahlaklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmenin öneminin bilinmesi gerektiğini belirten Akbaş “Geleceğimiz, çocuklarımız için de yüz yüze eğitimin önemi büyük. Salgın sürecinde bunun daha iyi farkına vardık. Yüz yüze eğitimi devam ettirmek bizlerin elinde. Salgınla mücadele için belirlenen normlar doğrultusunda eğitim yuvalarımızda önlemlerimizi aldık. Salgın sona erene kadar, aldığımız tedbirlerle beraber, eğitim öğretimin aksamaması için okullarımızda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm eğitim paydaşlarımızla üzerimize düşeni büyük bir özveriyle yapmaya gayret göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin tenefüs aralarında okul bahçesini adeta şenlik alanına dönüştürdüklerini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ” Yaklaşık 36 bin öğrencimiz Devletimizin 2003 yılından beri dağıtımını yaptığı ücretsiz ders kitapları ile eğitimlerini alıyorlar. Öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ders kitaplarımız günümüz şartlarına uygun olarak hazırlanıyor ve büyük bir organizasyonla çocuklarımızın sıralarının üzerine kadar getiriliyor. Bu konuda öğretmen ve öğrencilerimizi çok şanslı addediyorum. Okullarımızda öğrencilerimizin kendilerini geliştirebileceği her türlü imkan mevcuttur. ‘Hep beraber daha ileriye’ ” dedi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş beraberinde İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören ile birlikte Karabük Merkez Hoca Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ