logo

Akbaş Safranbolu’da Okulları Ziyaret Etti

2021-2022 Eğitim-öğretim yılı, Uyum Eğitimi etkinliklerinin ardından tüm kademe ve sınıf seviyelerinde il genelinde 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle yüz yüze eğitime açılmasıyla Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve Yöneticilerle okulları sıklıkla ziyaret etmeye devam ediyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş beraberinde Şube Müdürleri Muhammet Nuri Ataseven ve İkram Yılmaz ile birlikte Safranbolu İlçemizdeki Hasan Gemici Özel Eğitim Uygulama Okulu, İMKB Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi ve Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş’ün de hazır bulunduğu okul ziyaretlerinde ilk olarak okul idarecilerinden okulların mevcut durumu, salgına karşı alınan tedbirler öğrencilerin durumları, fiziki imkânlar ve sosyal-kültürel faaliyetler hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş daha sonra derslikleri ziyaret ederek özel öğrencilerimizle yakından ilgilendi. Öğrencilerle bir süre sohbet ederek gerçekleştirdikleri faaliyetlere ortak oldu. 

“Özel Öğrencilere Özel İlgi”

İlçedeki Hasan Gemici Özel Eğitim Uygulama Okulunda öğretmenlerle de bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, “Tüm okullarımızda olduğu gibi Özel Eğitim Merkezimizde de özel öğrencilerimiz hijyen kurallarına uygun ve en güvenilir şekilde eğitimlerine yüz yüze olarak devam etmektedirler. İnşallah bu sürecin hızla eski normale döneceği inancındayım. Sizler burada çok önemli işler yapıyorsunuz. Öğrencilerimizin yüzü gülüyor. Bu anlamda sizin emeğiniz çok büyük. Sizlere tekrardan teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Ziyaret gerçekleştirdiği diğer okullarda da öğretmenlere hitap ederek öğretmenlik mesleğinin büyük fedakârlık, sabır ve gayret gerektirdiğini vurgulayan Akbaş, İlimizin akademik,  sosyal, kültürel ve sportif başarılarının öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin başarısı olduğunu belirterek “İlimiz şuanda hem akademik hem sosyal ve sportif anlamda başarı grafiğini istikrarlı bir şekilde yükseltmeye devam ediyor.Sizlerin öğrencilerimize dokunuşlarınız, yeteneklerini keşfetmeniz onları geleceğe hazırlanmasında kendilerini gerçekleştirmesinde büyük katkı sağlamaktadır. Bunu da iyi bir şekilde yaptığını görüyoruz. Öğrencilerimizin uluslararası ve ulusal bazda düzenlenen çeşitli yarışmalara katılarak derece elde ediyorlar. Bize düşen ise bu tür faaliyet ve yarışmalara hem katılım oranını artırmak hem de iyi bir derece elde etmek. Biz sizlere ve öğrencilerimize her anlamda güveniyoruz ve inanıyoruz.” dedi.

“Karabük Eğitim Ailesi Güçlü Bir Aile” olduğunu kaydeden Akbaş, “Siz değerli öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin sıkıntısı bizim sıkıntımızdır. Biz büyük bir aileyiz, ve bütün iş ve işlemlerimizi bu düstur ile idame ettiriyoruz. Bir sıkıntınız bir probleminiz olduğunda başta benim olmak üzere İl/İlçe yöneticilerimizin telefonları 24 saat açık. Bizleri aramaktan kesinlikle çekinmeyin. Sizlerin bir sıkıntısını çözebilmek bizler için bir onur kaynağıdır. Hepimiz biriz.” diyerek tüm öğretmenlere ve yöneticilere teşekkür edip başarılar diledi.

2021-2022 Eğitim-öğretim yılı, Uyum Eğitimi etkinliklerinin ardından tüm kademe ve sınıf seviyelerinde il genelinde 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle yüz yüze eğitime açılmasıyla Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve Yöneticilerle okulları sıklıkla ziyaret etmeye devam ediyor.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ