logo

Akbaş, Yenicede Okulları Ziyaret Etti

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Yenice İlçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş beraberinde İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören ile birlikte Ülkü İlkokulu ve Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Yenice İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat Çorbacı’nın da hazır bulunduğu ziyarette İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ilk olarak Ülkü İlkokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Ziyaret kapsamında Okul idarecilerinden okulun fiziki durumu ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Ardından öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerin istek ve taleplerini dinledi.

Kovid-19 salgın sürecinin başarılı bir şekilde yürütülmesi ve fedakarca çalışarak her durumda öğrencilerin eğitimlerinden eksik kalmaması noktasında büyük gayret gösteren ve sürecin baş mimarı öğretmenler olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında Akbaş “Okullarımızı gün gün takip ediyoruz. Okul idarecileri ve öğretmenlerle sürekli irtibat içerisindeyiz. Öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim alabilmeleri için tüm gayretimizle çalışıyoruz  Öğretmenlerimizin bu zor zamanlarda ki hassasiyeti, işine bağlılığı, göstermiş oldukları fedakarlıkların başta öğrencilerimizin ve bizlerin eğitimin bir ekip işi olduğunu ve devamında gelen başarının gözler önüne serildiğinin bir göstergesidir.” dedi

Ülkü İlkokulu ziyaretinin ardından Yenice ÇPA Lisesi’ni ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü ve beraberindekiler Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından Desteklenen “İstihdama Açılan Kapı: Mesleki Eğitim Merkezi” isimli proje kapsamında Okulun bahçesinde yapımı devam eden Metal Teknolojileri Alanı ve Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı Atölyelerini inceledi.

Atölyelerin durumları hakkında Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mahir Emre DOĞUŞ’tan bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü 2023 Eğitim Vizyonu ışığında bu  tarz projelerin ilimiz ve ilçelerimiz adına çok önemli olduğunu vurgulayarak yapılan çalışmaların diğer ilçelere de örnek teşkil etmesi gerektiğini belirtti ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Yenice İlçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ