logo

Akbaş’a Ziyaret

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu beraberinde Karabük Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sakin EREN, Bilgi İşlem Sorumlusu Muhammet Temli ve Program Yönetim Birimi Uzmanı Ümran ÖZTÜRK ile birlikte, İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ı ziyaret Etti.

Strateji Geliştirme Şube Müdürü Adnan Cansız’ın da hazır bulunduğu ziyarette Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında “Emeğin Başkenti Karabük İstihdamın Merkezi Oluyor” adlı proje hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Projenin başarılı bir şekilde yürütülmesi için her iki tarafa başarı temennilerinde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Projenin amaçlarına uygun ilerlemesi ve Karabük eğitimine fayda sağlaması için gerekli tüm çalışmanın gerek proje ekibi gerekse proje faydalanıcısı okulların idareci ve öğretmenleri ile birlikte titizlikle uygulanmasını isteyerek “Bu proje ilimiz için çok önemsediğimiz bir çalışma, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Proje kapsamında öğrencilerin çırakların ve dezavantajlı grupta bulunan herhangi bir mesleği olmayan hanımlar, gençler ile engellilerin mesleki beceri ve yeterliliklerinin geliştirilmesi ve istihdam edilebilirliğinin artırması hedefleri ile hazırlık, uygulama, eğitim ve kurs faaliyetlerinin yürütülmesi ve proje sonucunda, nitelikli iş gücü olarak yetiştirilmelerinin ve paydaşlarımız aracılığı ile 2000 kişinin faydalanması, 150 kişinin geçici ve 40 kişinin sürekli istihdamının sağlanması, çıktılarına erişilmesi planlanmakta olup projenin mali ve kurumsal sürdürülebilirliğinin müdürlüğü, paydaşları ve okullar arasında koordineli şekilde sağlanacağı taahhüt edilmektedir

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu beraberinde Karabük Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sakin EREN, Bilgi İşlem Sorumlusu Muhammet Temli ve Program Yönetim Birimi Uzmanı Ümran ÖZTÜRK ile birlikte, İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ı ziyaret Etti.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ