logo

Akbaş’dan 19 Mayıs Mesajı

Karabük İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nevzat Akbaş , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Akbaş mesajında; “Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı gün olarak tarih sayfamızda yer alan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. 

19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için bağımsızlığın müjdecisi olmuş; birlik ve beraberlik içerisinde, azim, cesaret, kararlılık ve inançla verilen o eşsiz mücadele Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmıştır. 

Sevgili Gençler!

Bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız bizim en önemli amacımızdır. Kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip gençler olarak yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız.

Gençlerimizin emanetinde bulunan Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağına yürekten inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ