logo

Akbaş’ın 23 Nisan Bayram Mesajı

Karabük Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayımladı

Akbaş; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 101. Yıldönümünde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gururla kutluyoruz.

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” şiarıyla bağımsızlık ve özgürlüğe olan aşkının en anlamlı ifadesi olarak 101 yıl önce bugün açılan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz Vatan ve Bayrak sevgisi ile Millet olabilme bilincinin en güzel tezahürü olmuştur. Bu anlamlı günün Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde Aziz Milletimiz tarafından çocuklara “Bayram” olarak hediye edilmesi Milletimizin gelecek nesillere verdiği değer ve güvenin ifadesi olup her bir ferdinin yaşam kaynağı olan alî değerlerinden de hiçbir zaman vazgeçmeyeceğinin adeta bir manifestosudur.

2023 Eğitim Vizyon Belgemizin temel ilkesi olan “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” ışığında geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; Okuyan, anlayan, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, millî ve manevi değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

Bugün çocuklarımız ve gençlerimizin ülkemizin büyük hedefleri doğrultusunda büyük başarılara imza atmaları bizler için en büyük gururdur.

Sevgili çocuklar; kahraman milletimizin evlatları olarak, sizler ülkemizin yarınlarısınız. Belirlediğimiz hedef doğrultusunda geleceğimizi temsil eden değerli çocuklarımız, geçmişten aldığınız güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceksiniz. Sizlere inancımız tamdır. Sizlere armağan edilen bu günü evlerinizde odalarınızı süsleyerek, neşeyle, sevinçle ailenizle birlikte kutlayın. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, hür irademizi ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz Şehitlerimizi rahmet ve Gazilerimizi şükranla yâd ediyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgiler sunuyorum”.

Karabük Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayımladı

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ