logo

Akbaş’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş 3 Aralık dünya engeliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı

Tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için toplumsal farkındalığın oluşturulması amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarına çözüm üretmek, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek tüm toplumun insanlık görevidir. Bu bağlamda Devletimizin geniş imkânları doğrultusunda özel eğitim okullarımızda engelli bireylerimizin akademik, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda gelişimlerine şahit olmanın onur ve gururunu yaşamaktayız.  Öğretmenlerimiz özel öğrencilerimize bire bir ilgilenmektedir. Ayrıca engelli bireylerimiz için okul öncesinde ve mezun olduklarında Halk Eğitimi Merkezlerimizce kurslar açılmakta olup, eğitimleri hayat boyu devam etmektedir.

Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde yaşayan engelli kardeşlerim nezdinde   “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutlar sağlıklı, mutlu ve huzurlu yarınlar dilerim.

Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş 3 Aralık dünya engeliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ