logo

AKBAŞ’tan Köy Okullarına Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ beraberinde Müdür Yardımcısı Erdal ÜNGÖREN ile birlikte Eğitim öğretimin ikinci aşamasında tüm kademelerde yüz yüze eğitim geçekleştiren Eskipazar İlçesindeki Üçevler Köyü’nde bulunan Üçevler Ortaokulu ve Şehit Faik Başkaya İlkokulu’nu ziyaret etti.

Okul idarecilerinden okulun fiziki durumu ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü daha sonra derslikleri gezerek öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle bir süre sohbet ederek, sınıf öğretmenlerinden öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldı. Daha sonra çeşitli illerin belediye başkanlarının ilimiz öğrencilerine gönderdikleri ikramları dağıttı. Ardından İl Millî Eğitim Müdürü koronavirüs nedeniyle bahçede temassız oyunla uyum etkinlikleri yapan öğrencileri izledi.

Köy okulları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ,” Köy okullarımız eğitim öğretimin her kademesinde yüz yüze eğitime başladı. İl ve ilçe merkezindeki okullarla birlikte köy okullarını da gün gün ziyaret ediyoruz. İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ve okul idarecileri ile sürekli iletişim halindeyiz. Yöneticilerimizle her hafta yüz yüze ve video Konferans Sistemi ile bilgi alışverişinde bulunarak olası gerçekleşecek sorunlara anlık önlemler alıp çözüm üretiyoruz. Okul ziyaretlerimizin bir amacı da öğretmenlerimizin sorunlarını ve isteklerini yerinde dinleyerek onların moral ve motivasyonlarını yüksek tutmaktır. Öğretmelerimiz fedakârca çalışıyorlar. Çocuklarımızın sosyal mesafeye uygun şekilde dezenfektan temizlik malzemesi ve maske benzeri tüm kurallara riayet ettiklerini görmekteyiz. Çocuklarımız çok bilinçli davranıyor. Bunun temelinde aile ve öğretmen vardır. Başarılı bir süreç geçiriyoruz. Başarılı olmamızın temelinde istişare ve ekip çalışması vardır. Karabük Eğitim Ailesi olarak bu başarıyı idame ettirmek için ortak akıl ile hareket ederek hep daha iyiye adımlar atacağız.” dedi.

2023 Eğitim Vizyonu ışığında “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” ilkesi ile Karabük Eğitim Ailesi olarak çocukların hep mutlu olsun diye koşar adımlarla çalışmaya devam edeceğiz diyen İl Millî Eğitim Müdürü, “Üstün gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı siz değerli okul yönetimine, öğretmenlere, okullarda tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ beraberinde Müdür Yardımcısı Erdal ÜNGÖREN ile birlikte Eğitim öğretimin ikinci aşamasında tüm kademelerde yüz yüze eğitim geçekleştiren Eskipazar İlçemizdeki Üçevler Köyü’nde bulunan Üçevler Ortaokulu ve Şehit Faik Başkaya İlkokulu’nu ziyaret etti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ