Hoşgeldiniz  

Aktaş: ” Karabük’e her türlü desteği vereceğiz.”

Okan Küçük | 19 Temmuz 2019 | Genel A- A+

                 

                        Eski  “Karabük Valisi” Mehmet Aktaş, Emniyet Genel Müdürü olarak atanmasının ardından Karabüklülere  sevgi ve saygılarımı gönderdi. Aktaş, Okan Küçük’e yaptığı değerlendirme de  “Karabük benim ilk Valilik yaptığım şehir. O nedenle benim nezdimde çok özel bir yeri var. Karabük insanının sıcakkanlılığı,  ülkesine, milletine bağlılığı ve samimiyeti her  türlü takdirin üzerinde.

                          Ben Karabüklü hemşehirleriminde bu görevimizle ilgili memnuniyet duyduğunu biliyorum. Orada arkadaşlarımız dostlarımız da sağolsunlar arayıp memnuniyetlerini ifade ediyorlar.  Ben bütün Karabüklülere teşekkür ediyorum, Allah razı olsun diyorum.

                    Bu görevim itibarıyla da Karabük’e her türlü desteği vereceğiz. Karabüklü hemşehrilerimi de Ankara’daki Genel Müdürlük makamına bekliyorum. Onlarla hasbihal etmek, dertleri varsa taleplerini, sıkıntılarını dinleyip yardımcı olmak konusunda gayret göstereceğimi ifade etmek istiyorum. Tekraren şahsınızda tüm Karabüklü hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.” ifadelerinde bulundu.

               Biz de Karabük Ajans 78 ve Karabük FARKLI Gazete olarak Valimiz  Mehmet Aktaş’a tekraren yeni görevlerinde üstün başarılar diliyoruz.

             MEHMET AKTAŞ KİMDİR ?

           1968 yılında Elazığ ilinde doğdu.  İlköğrenimi Elazığ Merkez Tadım Köyü İlkokulu’nda; ortaokulu ve liseyi Elazığ İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1990 yılında mezun oldu.1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.Adaylık sürecinde 8 ay süreyle İngiltere’de dil ve İngiliz Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim aldı.

Aksaray-Gülağaç, Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri ve Rize-Çayeli ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.

2010-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Şubat 2014 kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevine getirilen Vali AKTAŞ 1 Haziran 2016 tarihli Valiler Kararnamesi ile Karabük Valiliğine atandı.

21 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile atanan Vali AKTAŞ 30.06.2017 tarihi itibariyle Şırnak Valiliği görevine atandı

18 Temmuz 2019’da Cumhurbaşkanlığı tarafından Resmi Gazetede yayımlanan atama kararı ile Vali Mehmet Aktaş Emniyet Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet AKTAŞ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle