Hoşgeldiniz  

Almanya’daki Ibrıcaklılar İftarda Buluştu

Okan Küçük | 28 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Almanya’da yaşayan Karabük-Yenice Ibrıcak Köylüleri, Dinslaken şehrinde iftar programı düzenledi. Ibrıcaklılar, iftar programında köylerinin sorunlarını da konuşma imkanı buldular. 

     Almanya’da yaşayan Karabük -Yenice Ibrıcak Köylüleri, Dinslaken şehrinde iftar programı düzenledi. İftar programına, Ibrıcak Köylüleri adına Hasan İbik, Avrupa Karabükspor Derneği Başkanı Abdullah İnam, Malatya Girişimciler Derneği Genel Başkanı Rasim Saka ve çok sayıda Ibrıcaklı katıldı.

    Katılımın yoğun olduğu iftar programında Ibrıcak Köylüleri adına konuşan Hasan İbik, Ibrıcaklılar olarak bundan böyle her yıl geleneksel olarak bu tür iftar programlarını düzenleyeceklerini belirterek, iftar programına katılanlara teşekkür etti. İbik, Almanya’daki Ibrıcaklılar olarak, Yenice Ibrıcak köyünde düzenlenecek iftar programına da katkıda bulunacaklarını söyledi. İbik, Ibırıcaklılar olarak Ramazan bayramında da bir araya geleceklerini ifade ederek, bayramlaşmaya herkesi davet etti. 

     İftar programına katılan Avrupa Karabükspor Derneği Başkanı Abdullah İnam’da, Ibrıcakların bu tür programlarını çok anlamlı bulduğunu ve bu tür etkinliklerin desteklenmesi gerektiğini söyledi. İnam, Ibrıcakların birlik ve beraberliklerinin önemli olduğunu vurguladı. 

     İftar yemeğinden sonra, Ibrıcaklılar Türk çayı eşliğinde köylerinin sorunlarını konuştular. İftar yemeğinde kadınların yoğun katılımı da dikkat çekti. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

İşadamı Demir’den Mahalle İftarı

Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Almaya Hak Kazandı

Karabük’te Trafik Kazası: 6 Yaralı

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: “24 Haziran asla sıradan bir tarih değil”

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle