Hoşgeldiniz  

Almanya’daki Karabüklüler İftarda Buluştu

Okan Küçük | 29 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Merkezi Almanya’nın Gladbeck şehrinde bulunan Almanya Karabük-Yenice ve Çevresi Kültür ve Dayanışma Derneği Yöneticileri hemşerileyle Hassel DITIB Camisin de iftarda bir araya geldi. 

     İftar öncesi derneğin din görevlileri Bahattin Akça ve Adnan Onur, ilahi ve Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu ve dua yapıldı.  İftar programına, Derneğin Kurucular Kurulu Başkanı Dursun Döngel, İcra Kurulu Başkanı İbrahim Doğancı, istişare Kurulu Başkanı Rejat Çetinkaya, Onursal Başkan Muharem Doğancı, Gladbeck DITIB Başkanı Nadir Karaman, UID MKYK Üyesi Abdullah Ören, Gladbeck Uyum Meclisi Başkanı 
Bahtiyar Ünlütürk, Avrupa Zonguldaklılar Derneği Yöneticileri Ali Sarı, İşadamları Hüseyin Dereli, Şaban Onur , İsmail Odabaş, İrfan Rençber, Eğitimci Bahri Akalın, Ali İnan, Veyis Ören, Cevdet Koymalı, Ayhan Eren, Adnan Dereli, Erdal Onur, Adem Onur, Hasan Karakaş, Dursun Doğancı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşların temsilcileri, gurbetçi Karabük ve Yenice’liler iştirak etti. 

     İcra Kurulu Başkanı İbrahim Doğancı iftar sonrası yaptığı konuşmada, gurbette kendi örf, adet , gelenek ve görenekleri yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.  Doğancı, iftar programına katılan herkese teşekkür ederek, birlik ve beraberliklerinin ömür boyu “asimile” olmadan süreceğini de kaydetti. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Bakan Özlü Yarın Karabük’e Geliyor

Yaşlı Kadını Arama Çalışmaları Sona Erdi

Ramazan Akşamlarında Kur’an-ı Kerim Ziyafeti

Minik Ceylin Tunçer’i Sevindiren Ziyaret

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle