logo

Altınöz: “Bu geçici bir dönem çözeceğiz.”

Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ve İl Özel İdare Meclis Başkanı Ahmet Sözen,  Karabük Öğretmenevi’nde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek bilgilendirmede bulundular.

Başkan Altınöz “Ülkemiz yangın felaketinden sel felaketine kadar birçok felaketle son günlerde karşı karşıya kaldı. Burada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, kahramanca mücadele eden, bu felaketlerde hayatını kaybeden kardeşlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyoruz, milletimizin başı sağ olsun.” diye konuştu.

Altınöz, yangınların bir kısmının doğal olaylarla bir kısmının ise kundaklama ile olduğunu iddia ederek suçluların bir an önce yakalanıp cezalandırılacağını belirtti. Karabük de gerçekleşen orman yangınına da değinen Altınöz, yangının kontrol altına alınmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Pandemi’de Karabük’te 150 Milyon TL Destek Sağlandı.”

Altınöz basın toplantısında, AK Parti hükümetinin pandemi döneminde vatandaş ve esnaflara destekleri hakkında şu bilgileri verdi:

“Bazen, zaman zaman muhalefetten bu yönde eleştiriler alıyoruz ancak bide ortaya konulan hükümetin halkımıza, esnafımıza da yapmış olduğu katkılarının da bir gerçekliği var. Sosyal medyamızda, basına gönderdiğimiz yazılı açıklamalarda ifade ettik. Sadece Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Karabük’ümüzde halkımıza kısa çalışma ödeneği ve nakdi yardım ve benzeri isimlerde 115 Milyona yakın para dağıtıldı. Yine esnafımıza destekler anlamında da 30 Milyon hibe ve faizsiz krediler gibi yaklaşık 150 Milyona yakın halkımıza ve esnafımıza katkılar sağlandı.

Kendilerinin yaptığı küçük yardımları böyle köpürterek anlatanlar, hükümetimizin yapmış olduğu büyük yardımları maalesef görmüyorlar. Tabi ki imkanlar daha müsait olsa daha fazlası verilse ama imkân dahilinde yapılması gereken her türlü desteği hükümetimiz yapmıştır.”

“Bu Geçici Bir Dönem Bunu Çözeceğiz İnşallah.”

Gazetecilerinde sorularını yanıtlayan Altınöz, hastanelerde yaşanan randevularla ilgili sıkıntılar hakkında bilgi verdi. Altınöz konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu konuyla ilgili sıkıntı yok demek yanlış olur, sıkıntı var ama bu sıkıntının sebepleri de ortada onu da izah etmek için gayret gösteriyoruz. Bunu iki türlü sıkıntısı var, bir pandemi bittikten sonra doktorların istifa ve tayinle ilgili yasakları kalktı. Hem branş doktorlarından hem pratisyen hekim dediğimiz özellikle acillerde, ilçelerde görev yapan pratisyen hekimlerden çok büyük bir istifalar oldu. Çünkü bunlar genel de uzmanlık sınavlarına hazırlanıp işte atandıktan sonra uzmanlık için istifa edip uzmanlık sınavlarına girenler pratisyen hekimler tabi bundan dolayı sıkıntılar oldu.

İkincisi yaklaşık iki yıldır sağlık çalışanları sizin de eşiniz dostunu var, bunlar gece gündüz çalışıyor, izin kullanamıyorlardı. Tabi izinlerde açıldığı zaman, yaz tatili de girdi yeniden bir pandemi olur, yeniden izinlerimizi kullanamayız diye yoğun bir şekilde izin kullanma talebi var. Tabi iki yıldır da büyük zorluklarla çalışan sağlık çalışanlarına biraz izinde verildi açıkçası.

Pandemi nedeni ile hastaneye gidemeyen halkımızda evlerindeydi. Şimdi vatandaşlarımız hastanelere gelmeye başladı, bundan dolayı bir sıkıntı var. Bu durumun farkındayız. Bir iki branşlarla ilgili geçici görevlendirme yaptık. Vekillerimizle Sağlık Bakan Yardımcımızı ziyaretimizde eksik olan branşlarla ilgili hemen ayın 10’unda atamalarla ilgili yeni süreç başlayacak, bu eksik olan branşları tamamlamaya başlayacağız.

Karabük’te günlük acil ve polikliniklerdeki sayı 3500’ü geçiyor. Çok yoğun bir hasta sayısı var. Bu geçici bir dönem bunu çözeceğiz inşallah.”

“Pandemi’de Karabük’te 150 Milyon TL Destek Sağlandı.”

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ