logo

Altınöz, FARKLI Gazeteye Konuştu.

Karabük Belediyesi Ekim Ayı Belediye Meclisi tartışmaları sürüyor. Bilindiği gibi, ilgili Meclis Toplantısında Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyelerinin gündem dışı gelen konuyla ilgili tepki göstermeleri, önemli konuların son anda gündem harici olarak değil de gündem olarak gelmesinin gerektiği ve bu şekilde meclis üyelerinin konuyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olacaklarını söylemeleri sonrası Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Ak Parti belediye meclis grubunun devamlı yapılacak hizmetleri engellediklerini ifade ettiği “Bundan sonra AK Parti grubu tarafından teklif edilecek hiç bir önergeyi kabul etmeyeceğini, kalan 3.5 yıllık hizmet süresinde AK PARTİ belediye meclis grubunun taleplerini yapmayacağına” dair ağır yeminler ettiği iddia edilmişti.

Konuyla ilgili ilk paylaşım İYİ Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Şahin Karataş’tan gelmişti. O haberimiz için BURAYI tıklayınız.

Karataş’ın ardından Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Atılkan da bir paylaşım yaparak Başkan Vergili’ye sert tepki vermişti. O haberimiz için BURAYI tıklayınız.

  Gelinen süreçte konuyla ilgili  Ak Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz,  Karabük FARKLI Gazete Sahibi Okan Küçük’e özel açıklama yaptı. 

 Altınöz, yaptığı  özel  değerlendirme de;  Konunun özü, aslında önemli bir konunun son dakika   gündem dışı olarak meclise getirilmesidir , diyerek şunları söyledi.

“Bu Kadar Önemli  Bir Gündem Maddesi Var İse Neden Meclis Üyelerine Söylenmiyor Ya Da Normal Meclis Gündeminde Neden Yok ?”

  Belediye Meclis Toplantılarında Gündem  olan konuların  3 gün önceden  geldiğini ve  böylece Belediye Meclis Üyelerinin bilgi aktarımları yaparak, konuyu değerlendirmeleri için yeterli süreleri olduğunu söyleyen Altınöz, “ Önemli konular genel olarak hiçbir zaman gündem dışı olarak meclise getirilmemeli.  Meclisteki üyeler  bilgilendirilirse  ve ondan sonra oylama yapılsa hiçbir sıkıntı olmaz. Bu kadar önemli  bir gündem maddesi var ise, neden meclis üyelerine söylenmiyor ya da normal meclis gündeminde neden yok ? Kaldı ki  önemli konuların gündem dışı olmaması, önceden planlanıp gündem konusu olarak gelmesi  konusunda Belediye Meclis Üyelerinin geçmişte Başkan ile görüştüklerini  biliyorum.” Dedi.

“Marzinc Konusu Da Daha Önce Gündem Dışı Ve Son Dakika Da Gelmişti Mesela.”

  Çok acil bir konu olursa  Başkan Vergili’nin ilgili gurup başkanvekilimizi belediyeye  davet edip bilgilendirmesi mümkün diyen Altınöz “Bilgilendirme önceden yapılsa  o zaman  hiç sıkıntı olmaz. Çok önemli konularım gündem dışı olarak Meclise getirmenin alışkanlık haline getirilmemesi lazım.  MARZINC, konusu da daha önce gündem dışı ve son dakika da gelmişti mesela. Yani önemli konuların gündem dışı olarak getirilmesini doğru bulmuyoruz.” Dedi.

“Karabük Belediye Başkanı Halkın Oyuyla Seçilmiştir Ama Unutulmamalıdır Ki, Belediye Meclis Üyeleri De Halkın Oyuyla  Seçildiler.”

 Belediye Meclis Üyeleri  Karabüklülerin takdir edeceği gibi, noter değil, diyen Altınöz; “Bir başkanın  her getirdiği konu anlaşılmadan, bilinmeden mutlaka onaylanması mümkün değil. Bu MHP’li bir başkan olmasından değil,Ak Partili bir başkan bile olsa  konuyla ilgili  mevcut  meclis üyelerini bilgilendirmelidir. Karabük Belediye Başkanı halkın oyuyla seçilmiştir ama unutulmamalıdır ki, Belediye meclis üyeleri de halkın oyuyla  seçildiler. Yani belediye meclis üyeleri  atanmış değiller. Bizim meclis üyelerini halk seçmedi mi ?  Kaldı ki şimdiye kadar Karabük’le ilgili hiçbir konuda hayır demedi Meclis Üyesi arkadaşlarımız.   Belediyenin borçlanmalar dahil hiçbir konu da ters oy kullanmadık, bugüne kadar.” İfadelerinde bulundu.

 “Kardemir Kavşağını  Normalde Rafet Başkan  Yapacaktı Ama Biz Belediyenin Bütçesi Başka Hizmetlere Harcansın Diye Orayı Da Merkezi Hükümetten Yaptırıyoruz.”

 Kanyon park konusunda  gündeme gelen Safranbolu tarafının Karabük Belediyesince yapılmak istenmesine  Meclis Üyelerinin aksi yönde  oy kullanmaları konusunda da değerlendirme yapan Altınöz,  Karabük Belediyesi önce kendi alanındaki işi yaptı mı ?  Kaç senedir öyle durmuyor mu ? Karabük Belediyesinin kendi  alanını bitirdikten sonra  yapmak istiyorsa, yapar. Safranbolu tarafını yapmasının bizim için bir sakıncası yok. Biz, hizmetle ilgili bir sıkıntı olsa Safranbolu’nun merkezi hükümet yatırımlarını engellemeye çalışırız. Tam tersine Safranbolu’ya  Millet Bahçesi yapmak adına güzel bir yer arayışındayız. Sonuçta merkezi hükümetin bütçesinden yapılacak bu.  Yine, Yenice’ye  Ihlamur Seyir terasındaki korkuluklar için 500 Bin TL bütçe kazandırdık. Aynı şekilde Kardemir Kavşağı Projesi. Normalde Rafet Başkan kendi yapacaktı ama biz Belediyenin bütçesi başka hizmetlere harcansın diye orayı da merkezi hükümetten yaptırıyoruz. Kentsel dönüşümü de Karabük’e  hizmet için yapıyoruz.  Biz Kentsel Dönüşüm konusunda Başkan Vergili’ye  teklifi götüren Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Karabük’e ek  hizmetler almanın  gayretindeyiz. Biz Cumhur ittifakına ters düşünsek Karabük’e gelecek hizmeti engellemeye çalışsak gidip te Çevre ve Şehircilik Bakanlığından daha  neler daha kazandırabiliriz diye gayret içinde olur muyuz ?” diye vurguladı.

“Gündem Dışı Bir Konu Da Nasıl Gurup Kararı Alınsın Ki ?”

 Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızın  amacı bilgi sahibi olmak.Gündem dışı , son dakika ne olduğunu bilmeden değil , neye oy verdiğini bilmek istemelerinin bir anormal yanı var mı ? diyen Altınöz, “Sonuçta   Belediye meclis üyelerinin de görev ve sorumlulukları var. Gurup kararı alındığı söyleniyor, şunu ifade etmeliyim ki ben o gün İstanbulda idim. Kaldı ki gündem de olmayan konuyla ilgili nasıl gurup kararı alalım ? Konu gündem dışı gelmiş bir konu sonuçta.” Dedi.

Altınöz; Karabük FARKLI Gazete’ye  yaptığı özel değerlendirme de , “Son olarak  kısır  çekişmeler, suni gündemler oluşturarak  hizmete odaklanmış meclis üyelerinin şevkinin kırılmasına gerek yok. Bunu zaten kimse istemez.  Amacımız Karabük’e daha çok şeyler kazandırabilmek.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, Karabük Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı krizini Karabük FARKLI Gazete Sahibi Okan Küçük’e değerlendirdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ