logo

Altınöz: Malazgirt Ruhu Her Zaman Yol Göstericimiz Olacaktır

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 950’nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, Malazgirt Zaferi’nin, aziz milletin kaderini değiştiren, tarihin akışına yeni bir yön veren, Anadolu’da asırlar boyunca devam edecek kardeşlik, hoşgörü ve dayanışmaya dayalı medeniyetin ilk adımı olduğunu vurgulayan Altınöz, “Adaletli ve merhametli yönetimiyle kendisinden sonraki devlet adamlarına da örnek olan Sultan Alparslan, asırlar boyu Anadolu topraklarında egemen olan barış, hoşgörü ve sevgiyi esas alan anlayışın öncüsü olmuştur.” değerlendirmesinde bulundu.

“Malazgirt Ruhu Her Zaman Yol Göstericimiz Olacaktır”

Altınöz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kutlu zaferle Anadolu’yu ebedi yurdumuz yapan kahraman ecdadımız, dünya tarihine damga vurmuş, büyük bir medeniyet kurmuş, Türkiye Cumhuriyeti bu sağlam temeller üzerinde yükselmiştir. Kahraman ecdadımızdan aldığımız ilhamla bizler de geleceğe emin adımlarla yürürken adaleti, barışı ve hoşgörüyü her şeyin üstünde gören bir anlayışı benimsedik. Cumhuriyetimizi daha aydınlık yarınlara taşırken Malazgirt ruhu her zaman yol göstericimiz olacaktır.

Bu düşüncelerle Malazgirt Zaferi’nin 950’nci yıl dönümünde büyük komutan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 950’nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ