Hoşgeldiniz  

Araştırma Görevlilerine Yurtdışı Araştırma Bursu

Okan Küçük | 19 Nisan 2018 | Genel A- A+

“Doktora yapan araştırma görevlileri için yurt dışı araştırma bursları (YÖK-YUDAB)” başvuruları başladı.

              Yükseköğretim tarihinde ilk kez başlatılan YÖK-YUDAB programı ile doktora tez aşamasında olup devlet üniversitelerinde görev yapmakta olan araştırma görevlilerinden, tez konusu ülkemizin öncelikli alanları ile ilgili olanlara en az 6 ay en fazla 1 yıl süreyle tezleri ile ilgili yurt dışında araştırma yapma imkânı sunuluyor. Fen ve Mühendislik alanından ‘Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik, Veri Madenciliği ve Veri Toplama, Nanobiyoteknolojik Güdümlü İlaçlar’ gibi bazı konular göze çarparken, Sosyal Bilimler alanından ise günümüz hâkimiyetinde olan sosyal ağlar üzerine de ‘Sosyal Medya Çalışmaları’ gibi konulara YÖK tarafından öncelik tanınmakta. Ayrıca yapılan açıklamada, YÖK-YUDAB programından faydalanacak araştırma görevlilerinin yurt dışında bulunduğu süre içerisinde, bulundukları ülkelere göre aylık 2500-3500 Türk Lirası tutarında destekleneceği de belirtiliyor.

Başvuruları 17 Nisan – 31 Temmuz 2018 (Saat 17.00’a kadar) tarihleri arasında olan YÖK-YUDAB programı başvuru şartlarıysa şu şekilde sıralanıyor:

  • T.C. vatandaşı olmak,

  •  2547 sayılı kanun uyarınca bir devlet üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalışıyor olmak,

  • Yükseköğretim Kurulunca belirlenmiş öncelikli alanlarda tez aşamasına geçmiş olmak,

  • Çalışmada kullanılacak yabancı dili, araştırmayı yürütebilecek düzeyde bildiğini son 5 yıl içinde aldığı YÖKDİL, YDS, E-YDS, ÜDS, KPDS’den veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası bir yabancı dil sınavından muadili en az 65 puan aldığını gösterir dil sınav sonucunu belgelendirmek,

  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerliği yapmış, tecil edilmiş veya tecil edilebilecek durumda bulunmak)

  • Başvuru tarihi itibariyle, son üç yıl içinde doktora eğitimine başlamış olmak,

  • Times Higher Education, Academic Ranking of World Universities (Shanghai) ve QS World University Rankings tarafından yapılan dünya üniversite veya alan sıralamalarında son 3 yıl içerisinde ilk 500 içerisine giren üniversitelerden birinden en az altı ay en fazla bir yıl süre için davet mektubu almak.

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

‘’Geleneksel Lezzet Şenliği’’ Yemek Yarışması Başvuruları Başladı

SADEP İlk Hafta Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

ERTUĞRUL; 2018 PROJELERİNİ ANLATTI.

ERDOĞAN; SEÇİM TARİHİNİ BELİRLEDİ…

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle