Hoşgeldiniz  

Arıcılık Kursu İçin Protokol İmzalandı

| 11 Şubat 2019 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

          Karabük İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Çalış ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’nun katılımları ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü binasında Arıcılık ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı.

  İmzalanan protokolün ardından kısa zaman içerisinde Arıcılık kursu açılacak.   Açılacak olan Arıcılık kursunda,  16- 55 yaş arası ve sosyal güvencesi olmayan kişilere teorik ve pratik arıcılık eğitimi verilecek.  Kursiyerlerin arıcılık hakkında temel bilgi öğrenerek arı yetiştiriciliğini bir meslek olarak kazanımları hedeflenmektedir.

      Yapılan protokol imza töreninde İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık “Sosyal güvencesi olmayan ve arıcılığı bir meslek olarak edinmek isteyen çiftçilerimize gerekli destekler verilerek onlara birer ekmek kapısı oluşturmayı hedeflemekteyiz. İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz ortaklaşa hareket ederek Arıcılık mesleğine ilgi duyan ve gerekli şartları taşıyanların başvurmaları gerektiğine inanıyoruz” dedi.

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle