Hoşgeldiniz  

Atık Yağlar Toplanmaya Başladı

Okan Küçük | 25 Temmuz 2019 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

       Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin talimatı ile su kirliliğine son vermek amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Bitkisel Atık Yağlar toplanmaya başladı. 
    Bitkisel atıkları toplamak üzere bir firma ile anlaştıklarını ifade eden Başkan Köse, “Safranbolulu vatandaşlarımızdan rica ediyoruz, lütfen bitkisel yağları lavabolardan dökmeyip biriktirsinler. Biriken yağları tüm SAKEM, pazar yerleri ve Zabıta Noktasında bulunan mavi bidonlara boşaltabilirler. Ayrıca Alo Atık Hattı 712 41 14 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirler. 1 litrelik atık yağın 1 milyon litre suyu kirlettiğini düşünürsek, bu konuya tüm Safranbolu olarak sahip çıkmamızın daha da önemli olduğu anlaşılacaktır. Çevre kirliliğine el birliği ile son vermemiz gerekiyor. Korumanın Başkenti unvanına sahip bu şehir bunu başaracaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi amacımız gelecek kuşaklara çok daha yaşanılır bir kent bırakmak. Şimdiden tüm hemşehrilerime verecekleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle