logo

Atılkan’dan Vergili’ye Sert Tepki…

Karabük Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısında gündem dışı gelen konuyla ilgili Ak Parti Belediye meclis Üyelerinin önemli konuların gündem dışı ve son an da değil önceden haber verilerek gündeme alınmasını istemelerinin Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından sert bir şekilde eleştirildiği iddia edildi.

Vergili’nin, önemli konuları gündem dışı bir şekilde son dakika da getirmesine tepkili olan Ak Parti Belediye Meclis Üyelerine yönelik kalan 3.5 yıllık hizmet süresinde AK PARTİ belediye meclis grubunun taleplerini yapmayacağına” dair ağır yeminler ettiği öğrenildi.

Konuyla ilgili önceki haberimiz için BURAYI tıklayınız

Başkan Vergili’nin ilgili Meclis Toplantısındaki eleştirilerine bir tepki de Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Atılkan‘dan geldi. Atılkan, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda ; Ak Partili Belediye Meclis Üyelerinin bu gibi önemli konuların son anda gündem harici olarak değil de, gündem konuları içinde geldiği takdirde daha fazla bilgileri olacağını ve değerlendirmelerinin daha sağlıklı olacağını ifade etmelerinin en doğal hakları olduğunu söyledi. Atılkan, Belediye Başkanımızın bu tavıra alınganlık göstermesini anlamakta güçlük çektiğini söyleyerek , bir bardak su da fırtına koparmak size yakışmıyor, dedi.

Atılkan paylaşımında; Lütfen sinirlerinize hakim olun…Bu konuda madem meclis üyelerimiz bilgilenmek istiyorlar, buna müsaade edecek yöntem belirleseydiniz ne kaybederdik, derken, Sayın Başkanım madem Cumhur İttifakına önem veriyorsunuz bu konu hakkında Basın yoluyla hakaret içeren ifadeler kullanmanın ne anlamı var, diye sordu. Atılkan ayrıca ,Karabük Belediye Meclis üyelerinin sizin hizmetlerinizi engelleyecek hangi kararları vardır, diyerek sordu.

Atılkan’ın paylaşımının tamamı aşağıdadır. “EKİM AYI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI SONRASI ÜZÜCÜ GELİŞMELER…….DEMOKRASİ ORTAK AKLA DAYANAN BİR UZLAŞMA KÜLTÜRÜDÜR. Demokrasilerde;“Belli bir müzakereci yapının içinde konular tartışılır, değişik görüşler alınır ve bunlar üzerinde uzlaşılarak en doğru kararlar alınır. Bu süreçte de sadece Belediye Meclisi değil, kamuoyu da karar alma süreçlerine katılmalıdır. Toplumu ilgilendiren kararlarda, yerel ölçekte, halkın, konuyla ilgili meslek odalarının, sendikaların, sivil toplum örgütlerinin düşüncelerinin ve görüşlerinin alınması gerekir. Benim demokrasiden anladığım budur. Demokrasi İnsanların bir araya gelerek, tartışarak doğruyu bulduğu rejimin adıdır.” Mazeretim nedeniyle katılamadığım Ekim ayı Karabük Belediye Meclis toplantısında gündem harici gelen Kartaltepe’deki Devlet demiryollarından devir alınan yerlerle ilgili Ak Parti’li Meclis Üyelerinin bu gibi önemli konuların son anda gündem harici olarak değil de, gündem konuları içinde geldiği takdirde daha fazla bilgileri olacağını ve değerlendirmelerinin daha sağlıklı olacağını ifade etmeleri en doğal haklarıdır. Sayın Belediye Başkanımızın bu tavıra alınganlık göstermesini anlamakta güçlük çekiyorum.Bir bardak suda fırtına koparmak size yakışmıyor.Size bir kardeşiniz olarak bir tavsiyem olacaktır.Lütfen sinirlerinize hakim olun…Bu konuda madem meclis üyelerimiz bilgilenmek istiyorlar, buna müsaade edecek yöntem belirleseydiniz ne kaybederdik…Sayın Başkanım madem Cumhur İttifakına önem veriyorsunuz bu konu hakkında Basın yoluyla hakaret içeren ifadeler kullanmanın ne anlamı var. Karabük Belediye Meclis üyelerinin sizin hizmetlerinizi engelleyecek hangi kararları vardır.”

“…Başkanım müsadenizle size Şey Edebali’nin Osman Bey’ e verdiği nasihatleri hatırlatmak istiyorum.“Ey Oğul!Beysin! Bundan sonra öfke bize; uysallık sana… Güceniklik bize; gönül almak sana… Suçlamak bize; katlanmak sana… Âcizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana… Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adâlet sana… Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama sana…”Oğul!Güçlü, kuvvetli, akıllı ve kelâmlısın… Ama bunları nerede ve nasıl kullanacağını bilmezsen, sabah rüzgârlarında savrulur gidersin!“Öfken ve nefsin bir olup aklını mağlûb eder. Bunun için dâimâ sabırlı, sebatkâr ve irâdene sahip olasın!..”

“Sabır çok önemlidir. Bir bey, sabretmesini bilmelidir. Sayın Başkanım Karabük hepimizin ortak sevdası .Görev yaptığım ve yapacağım sürede Allah öncelikle bana ve tüm Meclis Üyelerimize Karabük’ e gelecek herhangi bir hizmeti engelleyecek basiretsiz kararlar almayı nasip etmesin.Karabük Belediye Başkanlığı,Karabük Belediye Meclisi ve Karabük Belediye Encümeni bir bütündür.Bu bütünlük bozulamaz.Başkanı ile Meclis Üyesi ile Belediye Encümeni ile herkesin Karabük Halkına karşı sorumlulukları vardır.Verdiğiniz ve vereceğiniz hizmetlere teşekkür ederken son söz olarak diyorum ki;Karabük kendi küçük ama yüreği büyük insanların şehri kalp kırmayalım, kırıcı olmayalım. Karabük’e hizmet için gece gündüz demeden koşalım“Durmaya, dinlenmeye hakkımız yok. Çünkü, zaman yok, süre az!

Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Atılkan’dan Başkan Vergili’ye Tepki

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ