logo

Aytaç: ” Eflani’ye Yurt Yapılmalı.”

Son zamanlarda sürekli bir şekilde Eflani‘nin sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme getiren Eflani CHP İlçe Başkanı Ahmet Aytaç; Eflani’ de Öğrencilerin Kalabilmesi için Yurt Yapılmalı çağrısı yaptı.

Eflani ilçe merkezinde öğrencilerden 1+1 evler için 1200 -1300 tl kira alındığını söyleyen Aytaç, öğrencilerin mağdur edildiğini bu nedenle çoğu öğrencinin Safranbolu’dan ev tuttuğunu yada kaydını dondurup memleketine geri döndüğünü ifade ederek şu açıklamalar da bulundu.

“Eflanili iş adamları ilçemize 5 yıldız otel ayarında kız yurdu yapmalı.”

Aytaç: “Eflani Meslek Yüksekokulunda 2020 yılında 120 yeni öğrenci daha tercih yapmış ve yaklaşık öğrenci sayısı ek kontenjanlar ile 240 – 250 öğrenciye çıkmıştır. Gıda ve aşçılık bölümlerini tercih eden öğrencilerin büyük bir kısmı kız öğrenci kız öğrencilerin kalabileceği bir yurt yok. KYK yurdu da en az 2000 öğrenci olan yerlere kuruluyor. Bizim çağrımız Eflani iş adamları taşın altına ellerini koyarak Eflani’ye 5 yıldızlı otel ayarında kız yurdu yapmaları.” dedi.

Eflani de iki zengin grup ailenin kira fiyatlarını yükseltip öğrenci başına para aldıklarını söyleyen Aytaç, 2 ailenin kira fiyatlarını 1000-1200 kadar çıkarmasının hem haksızlık hemde kul hakkı olduğunu ifade ederek şunları söyledi.

“Bu apart daireler kontrol ediliyor mu? Fahiş fiyatlara dur diyen yok mu ? Belediyenin taş hanı kızlar için makul bir ücretle yurt olabilir mi ? “

Aytaç: “Eflani ilçe merkezinde öğrencilerden 1+1 ev için 1200 -1300 tl alınıyor öğrenciler mağdur. Çoğu öğrenci Safranbolu’dan ev tutuyor yada kaydını dondurup memleketine geri dönüyor. Eflani de iki zengin grup ailenin kira fiyatlarını yükseltip öğrenci başına para alması kira fiyatlarını 1000 – 1200 kadar çıkarması hem haksızlık hemde kul hakkıdır, Karabük Yüzüncü yıl da 30 bin öğrencinin olduğu yerlerde bile 500 – 600 arasında kiralık daire ve yurtlar varken Eflani’de fiyatlari daha öğrenciler gelmeden artırmak ne kadar doğru? Bu apart daireler kontrol ediliyor mu? Fahiş fiyatlara dur diyen yok mu? Belediyenin taş hanı kızlar için makul bir ücretle yurt olabilir mi? Eflaninin kalkınması ve gelişmesi için önemli olan meslek yüksek okuluna sahip çıkalım. Eflani için çok önemli bir konudur, Takdir sizlerin…” diyerek sözlerini bitirdi.

Eflani CHP İlçe Başkanı Ahmet Aytaç; Eflani’ de Öğrencilerin Kalabilmesi için Yurt Yapılmalı çağrısı yaptı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ