logo

Aytaç:” Hoplamaya Gerek Yok”

Cumhuriyet Halk Partisi Eflani İlçe Başkanı Ahmet Aytaç, ilçede yapılan tüm işlerin takipçisi olacaklarını söyledi.


Aytaç, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabında ilçenin imar değişikliği ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ve Ak Parti’yi eleştirdi.
Çok geçmeden Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul da bu paylaşım karşısında bir paylaşımda bulundu.
Konuyla ilgili yeni bir açıklamada bulunan İlçe Başkanı Aytaç, “halk yapılan veya yapılacak işlerden bilgi sahibi olmalıdır” diyerek şunları söyledi:
“Geçtiğimiz günlerde Eflani ilçemizde belediye tarafından imar değişikliği ile ilgili bir paylaşım yapmış bulunduk. CHP İlçe Başkanlığı olarak ne yazık ki halkı hiçbir konuda bilgilendirmeyen Belediye Başkanı Sayın İbrahim Ertuğrul bizim vatandaşa bilgilendirme paylaşımımızdan sonra sosyal medyada bir paylaşım yaptı. Sayın başkan sizin hoplamaya değil halkı bilgilendirme göreviniz var.

Bu halk yapılan veya yapılacak işlerden bilgi sahibi olmalıdır. Sizler seçilmiş bir kişi ve bizler muhalefet olarak yapılan veya yapılacak işleri halka anlatmak gibi bir yükümlülüğümüz var. Bu halka borcumuz eski düzen yok artık. Eflani ilçesinde bizler CHP İlçe Başkanı ve yönetimi olarak tüm işlerin takipçisi olacağız. Doğru yapılanları destekleyeceğiz. Yanlış olanları da gündeme alıp size ve halka arz edeceğiz. Esnaf odasının çarşı dışında yeri belli olan tüm hazırlıkları yapılmış ve yapmak istedikleri sanayi sitesine belediye olarak destek vermeyip bir imar değişikliği ile pazar yeri ile oynayıp çarşının merkezine sanayi sitesi kuruyorsunuz. Yoksa bizler şunu mu anlayalım. Eflani halkı olarak bizim AKP belediye başkanlığımızda ilçemiz Eflani olarak bu kadar büyüme ve gelişme ön gördük mü diyorsunuz. Az olsun biz bize yeteriz mi diyorsunuz. Her derede bir at değişir gibi imar planı değişikliğine niçin ihtiyaç duyuyorsunuz? Bizler CHP ilçe Başkanlığı ve yönetimi olarak halkımıza bu çıkmış olduğumuz bu yolda doğruları söylemeye aktarmaya söz verdik. Corona-19 bahane işler şahane. Eflani Belediyesi yeni yapılmış imar planı değiştiriyor. Sanayi yapımı için. Sanayiye karşı değiliz.18 madde yapıldı. Sanayinin yeri imar planındaki yerine yapılsın. Eskipazar yeri çarşının içi devamlı imar planı değişmemesi gerekir. Pazar yeri ile sanayinin yeri niye değişti. Birileri ikna mı olmadı. Sonra tüh denmesin.”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ