logo

Aytekin; Başkan Adaylığını Açıkladı


TFF 2. Lig‘de mücadele eden Kardemir Karabükspor‘un eski başkanlarından Mehmet Aytekin, bugün düzenlediği basın toplantısıyla Karabükspor Kulüp başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Aytekin, yaptığı açıklamada, Bugün burada olmamızın sebebi Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Mehmet Yüksel‘in son 1-2 haftadır şehrimizle , gazetecilerle yaşadığı süren problemler. Artık bu işin magazinsel boyuta dönmesine yol açtığından, ve her şeyin sanal ortamda artık bir komedi filmine döndüğü görülüyor . Artık bu komedinin sona ermesini istiyorum. Ben Kardemir Karabükspor eski Kulüp Başkanıyım. Bunlara seyirci kalamam. Hem kendi adıma hem de şehrim adına. Bunun neticesinde geçen hafta Rafet Başkanım ile iki kere bir araya geldik. Bu bir araya gelmemiz sonucunda yanımızda Timurçin Saylar ile İsmail Aygün abimiz vardı. Dördümüz bir araya geldik ve Kardemir Karabükspor’un şahlanması ya da bir yerde durması, daha kötü durumlara düşmemesi adına sohbet ortamında, çözüm üretme ortamında yaklaşık 3 saatlik toplantı yaptık. Bu toplantının neticesinde başkanlık için aday olmaya karar verdim. Onlar da bu fikrime destek olacaklarını söylediler. İsmail Aygün sponsorluk, yöneticilik anlamında destek olacak Timurçin Saylar abinin bazı projeleri var. Karabük’te oyuncu yetiştirme anlamında bir iki tane proje söyledi. O projeyi daha önce sunmuştu ama hayata geçmemişti. Bu projeyi de hayata geçirme anlamında 24 takımlı bir amatör takım kurma projesi var. Okullara inme projesi var” dedi.

Aytekin : “Başkan 8 Aydır ne kulübe ne de Karabük’e geliyor”

Aytekin: “4 milyon TL, kulübe borcum var. Benle birlikte 72 tane arkadaşımın borcu var. Şu ana kadar mevcut başkan ve yönetiminin bu konuda bir santim yol almadığı kanaatindeyim. Spor bakanımızdan yada maliye bakanımızdan bir girişimde olmadığını sadece sosyal medyada insanlarla takıştığını, benimle takıştığını,gazetecilerle takıştığını onlara küfür ettiğini ve şahsıma da küfürleri var, burada kayıtlı. Savcılığa suç duyurusunda bulundum. Artık bu magazin başkanlığına son vermemiz gerekiyor. Başkan 8 aydır ne kulübe ne de Karabük’e geliyor. Ne basın açıklaması yapıyor ne takımla alakalı bilgi veriyor. Söylediği tek şey ‘Ben Karabükspor sevdalısıyım’ Başka da bir şeyini görmedik. Takımla alakalı, teknik , taktik , gelecek, geçmişle ilgili hiç bir şey yapmadığı kanaatindeyim. Buna bir son vermemiz lazım. ” dedi.

Aytekin : “Başkan Geldiği günden beri benim bu kulüpten alacağım var, diyor.”

Toplantıda yapılan konuşma, takımın burada kalması. İkinci ligde bir müddet tutunabilmek, diyen Aytekin; ” Transfer yapamıyoruz, başkana defalarca çağrıda bulundum. Alt yapıya oyuncu al, altı ay sonra oynatabiliyorsun , transfer yasağımız var bari böyle kazanalım. Başkanın böyle bir düşüncesi, zikri, fikri de yok, ya da bir futbol adamı olmadığı için , futbolla alakası yok.Geldiği günden beri sadece ‘Sadece Alacaklıyım’ diyor. Ne alacağı var kimse bilmiyor. Bu kulübe federasyondan 4.5 Milyon TL para geldi . Benim bıraktığım para var. 2 Milyon da UEFA’dan geldi. Çelik-İş sendikası 4-5 ay para gönderdi. 550 bin TL’ye futbolcu sattık. İkinci ligde federasyon deplasman giderlerini ve otel masraflarını, yiyecek-içecek iaşelerini karşılıyor. Başkan halen ‘Geldiği günden beri benim bu kulüpte alacağım var’ diyor. Başkandan ricamdır, gel Karabük’e ben seni bekliyorum. Kongre kararı al, Aday varsa ben çıkarım dedi, ben adayım. Timurçin Saylar ve İsmail Aygün yönetime isim verecekler Belediye Başkanına bunu ilettiler, bana destek olacaklarını söylediler. Gel kongre kararı al. Bu şehirde güzel geldin, güzel git.Düşman kazanma. İnsanı zor da bırakma Bu çağrıya kulak vermeni istiyorum. Herkes Karabük’te bir şeyler yapmanın peşinde.”

Aytekin: ” 5-6 Süper Lig Takımı Kongre yaptı. Kongre yapılabiliyor.”

Mevcut Başkanın 31.11.2020 ye kadar kongre yapılamıyor dediğini söyleyen Aytekin İki hafta önce gelen İçişleri Bakanlığı’nın kulüplere göndermiş olduğu Süleyman Soylu’nun imzalı belge göstererek bunu dernekler masasından alabilirler derken “Kongre yapılabiliyor evrağı var. 5-6 tane Süper Lig takımı kongre yaptı, kongre yapılabiliyor. Bugün kongre yapmak ile ile 31 Ekim yapılacak kongre arasında çok büyük fark var. Transfer dönemi…” dedi.

Aytekin : “Karabük Bunu Haketmiyor. “

“Şu an gelinen ortamda bir takım yok, hoca yok, saha yok, iaşe yok. Bir belirsizlik var, diyen Aytekin: ” Karabük bunu hak etmiyor. Sizin elinizde para olmayabilir, siz Karabük’ü seversiniz ama bir hamle yaparsınız, bir hamle de yok. Çelik İş Sendikası ile Metal İş Sendikasını birbirine yok o gelecek, yok bu gelecek. Gazetecilerle kavga, beni mahkemeye verdi beraat ettim ben. Yani her karşı şıkana bir iftira… Bu şehir de onu kırarak, bunu dökerek , kendi gücü de yok,parasal anlamda gücü de yok. 2.5 milyon TL alacağım var diyorsa gelsin Karabük’e hemen muhasebeyi açalım. Bakın muhasebe diye bir şey yok bu kulüpte. Muhasebe yok, muhasebeci yok. Hiçbir belge yok. Yani nerede alacağı varsa çıkarsın ispatlasın. Hasan Doğan’a 3 milyonluk senet geldi ortada fatura yok, senet yok. Bu neyin senedi neyin borçlanması. Kendi yöneticisi BRTV’ye çıktı bizden habersiz iş yapıyor bizim bilgimiz yok, dedi. Bu nasıl bir başkanlıktır, nasıl bir yönetimdir, bu nasıl bir Karabükspordur. Karabükspor böyle küçük bir firma değildir, dev bir firmadır. Ve önünde KARDEMİR ibaresi taşıyan dev bir firmadır. Karabük’ün gururudur.Ben şu an da Mehmet Yüksel’i kongreye davet ediyorum. Başkan adayı varsa çıksın dedi kendisi. Ben başkan adayıyım.” şeklinde konuştu.

TFF 2. Lig’de mücadele eden Kardemir Karabükspor’un eski başkanlarından Mehmet Aytekin, Karabükspor başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ