Hoşgeldiniz  

Ayvalık Ovacık Kışla Köyünde Çiftçilerle Buluştu

Okan Küçük | 31 Ocak 2019 | Genel A- A+

       Karabük İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık beraberinde şube müdürleri ile birlikte Ovacık ilçesinde bir dizi ziyaret ve toplantılara katıldı. Ovacıkta Kaymakam Mehmet Zahid Doğu yu ziyaret eden İl Müdürü daha sonra Belediye Başkanı ve Ovacık İlçe Müdürlüğündeki personelleri ziyaret sonrasında Ovacık Tarım ve Orman İlçe Müdürü Özcan Değer ve Şube Müdürleri ile birlikte Kışla Köyünde çiftçilerle ile bir araya geldi.

Toplantıda sulamaya açılan Hatipoğlu Göleti’nin bölgeye öneminden bahsedildi. Hatipoğlu Göletinin faaliyete geçmesi ile tarımsal sulamaya açılan Hatipoğlu Havzasının (Kışla, Hatipoğlu, İmanlar, Doğanlar, Koltuk Köyleri), İlçe tarımına değer katacağı, bu bölgede üretilecek yem bitkilerinin İlimiz hayvancılığını gelişmesine katkı sağlayacağı, kaliteli kaba yem açığımızın büyük oranda kapanacağını ifade eden İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık “Bu bölgede başarıya ulaşabilmemiz için birlikte hareket edilmesi gerekmektedir. Basınçlı sulama sistemi kurulması için çiftçilerden gelen talepler doğrultusunda projeler yapılacaktır. Ayrıca, İlk olarak, Bakanlığımız bütçesi ile temin edilen hibrit silajlık mısır tohumluğu yarı bedelli olarak çiftçilerimize dağıtılacak ve bu kapsamda başvurular  Ovacık İlçe Müdürlüğüne yapılacaktır” dedi

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle