logo

Bağkur Borçlularına Müjde

Borcundan dolayı emekli olamayan BAĞ-KUR sigortalıları düşük faizli krediyle emekli olabilecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karabük SGK İl Müdürü İsmail Yıldırım, Sosyal Güvenlik Kurumu ile üç kamu bankası arasında 4 Ocak 2021 tarihinde kredi protokolü imzalandığını belirterek, protokole göre borcundan dolayı emekli olamayan 4/b’li (BAĞ-KUR) sigortalılara düşük faizli krediyle emekli olabilmesi için yeni bir fırsat verildiğini söyledi.

Bağ-Kur’lu Esnafın Beklediği Emeklilik Kredisi Protokolü İmzalandı

Yıldırım açıklamasının devamında; “Emekli olabilmek için Sigortalılık süresi, Prim gün sayısı ve Yaş koşullarına sahip oldukları halde, Sosyal Güvenlik Kurumuna olan Prim borcundan dolayı emekli maaşı bağlanamayan Bağ-kur’lu sigortalılarımız, yapılandıracakları prim borçlarının peşin ödeme son tarihi olan 31 Mart 2021 tarihine kadar aylık 1,6 faiz ve 36 ay vadeyle kredi kullanabileceklerdir.

Söz konusu Protokolden faydalanmak isteyen 4/b (BAĞ-KUR) sigortalılarımız, 1 Şubat 2021 tarihine kadar dosyalarının bulunduğu Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü veya Merkez Müdürlüğüne başvuru yaparak alacakları” Emekli olabilir” yazısıyla birlikte ilgili bankaların şubelerine müracaatta bulunarak emeklilik işlemlerini yapabileceklerdir.” dedi.

Yıldırım açıklamasını, imzalanan Protokol, emeklilik şartlarını taşıdığı halde Prim borcundan dolayı emekli olamayan BAĞ-KUR’lu sigortalılarımıza hayırlı olsun, diyerek bitirdi.

Borcundan dolayı emekli olamayan BAĞ-KUR sigortalıları düşük faizli krediyle emekli olabilecek.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ