Hoşgeldiniz  

Bahattin Gazi´yi Anma Günü ve Dede Yaylası Şenlikleri

Okan Küçük | 26 Temmuz 2019 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

        1994 yılından itibaren Bahattin Gazi Vakfı ve Karabük Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Karabük’ün manevi kurucusu “Bahattin Gazi’yi Anma Günü ve Dede Yaylası Şenlikleri” 28.07.2019 Pazar günü yapılacak.

           Her yıl olduğu gibi bu yılda Karabüklülerin yoğun ilgi göstermesi beklenen Bahattin Gazi’yi Anma Günü ve Dede Yaylası Şenlikleri, saat 11.00’de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacaktır. Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından etkinliklere katılan protokol üyeleri tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak.

     Ardından Bahattin Gazi Vakfının faaliyetleri anlatılacak. Daha sonra Safran Tasavvuf Müziği Topluluğu tarafından ilahi dinletisi sunulacaktır. Misafirlerin konuşmalarının ardından geleneksel pilav ikramı yapılacak olup Mevlid-i Şerif okunmasından sonra çeşitli etkinliklerle program sona erecek. 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle