logo

Bakan SELÇUK EBA Destek Noktalarının Açılışını Gerçekleştirdi

Millî Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK Ülkemizde eş zamanlı olarak 81 ilde  EBA Destek Noktalarının açılışını gerçekleştirdi. 

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı uzaktan eğitim kapsamında evinde cihaz veya internet olmayan ya da yaşadığı yerde internet altyapısı bulunmayan öğrencilerimiz için Merkez İlçede Karabük Halk Eğitimi ve ASO, 75. Yıl Karabük Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Kıymet ve Mustafa Yazıcı Anadolu Lisesi, Alparslan Gazi Anadolu Lisesi ve Cumayanı Yıldırım Beyazıt Ortaokulu olmak üzere toplam 6 okul ve kurumlarımızda EBA Destek Noktası kuruldu. 

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ öğrenciler ile birlikte, Bakan Ziya SELÇUK’un EBA Destek Noktalarının açılış programını Karabük Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğüne kurulan EBA Destek Noktası’nda takip etti. 

Açılış programının ardından öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü öğrencilerin isteklerini dinledi. 

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ: “2020-2021 Eğitim Öğretim dönemi uzaktan eğitim sistemiyle başladı. Uzaktan eğitimler EBA ve TRT EBA TV üzerinden verilmeye devam ediyor. Uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilerimiz için ilimiz genelinde EBA Destek Noktaları oluşturuldu. Ayrıca İlimiz genelinde toplam 81 adet EBA Destek Noktası oluşturacağız” dedi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK Ülkemizde eş zamanlı olarak 81 ilde EBA Destek Noktalarının açılışını gerçekleştirdi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ