logo

Bakan Selçuk Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Millî Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, Karabük de öğrencilere gönüllü olarak bağlama öğreten sınıf öğretmeni Halil BULUT’un daveti üzerine dersine katıldı. Bakan Ziya SELÇUK, Halil öğretmen ve öğrencilerinin türkülerine eşlik etti.

Karabük Merkez Şehit Şendoğan Topçu İlkokulu Sınıf Öğretmeni Halil, 6 yıl önce öğrencilerinin boş zamanlarını daha verimli geçirmelerini sağlamak için onlara gönüllü olarak bağlama kursu vermeye başladı. 

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği eğitimler, diğer pek çok kurs gibi koronavirüs salgını nedeniyle çevrim içi ortama taşındı. 

BULUT, haftada bir kez okula giderek dijital ortamda buluştuğu öğrencileriyle bağlama çalıp türkü söylüyor.

Geçtiğimiz günlerde çağrıda bulunan Halil Öğretmen, çevrim içi derslerinden birine katılması halinde Millî Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’a da türkü söylemek istediğini ifade etmişti. 

Bakanı Ziya SELÇUK, meslektaşının isteğini kırmadı ve bu haftaki çevrim içi derse katıldı, türkülere eşlik etti.

Dersin repertuarında Bakanın severek dinlediği “Ela gözlerini sevdiğim dilber” türküsü de vardı. 

Canlı derste öğrenciler ve velileriyle de sohbet eden Bakan Ziya SELÇUK, etkinliğe katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. 

BULUT’un, öğrencilerinin mutlu bir hayat yaşamaları, şahsiyetlerinin dolu dolu gelişmesi için onlara beceri öğrettiğini aktaran Bakanımız, “Kültürümüzü çocuklarımıza tanıtıyorsunuz. Kendi değerlerimizi, hatıralarımızı, büyüklerimizi, atalarımızı anma fırsatı veriyorsunuz. O kadar güzel bir iş yapıyorsunuz ki teşekkürü hak ediyorsunuz. Ben emeklerinizden dolayı, bütün çocukların hayatına dokunduğunuz için teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

Çocukların müzikle uğraşmasının çok istedikleri bir konu olduğunun altını çizen Bakan Ziya SELÇUK, Türkiye genelinde uygulanacak bir müzik projesinin hazırlıklarının da devam ettiğini ifade etti.  

Programın ardından İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, bu hassas dönemde gönüllü olarak ve özveriyle çevrimiçi ortamda dahi öğrencilerimize sosyalleşme imkanı sunduğu için Sınıf Öğretmeni Halil BULUT’a tekrardan teşekkürlerini ileterek Halil BULUT’a ve kendisine eşlik eden öğrencilere kitap hediye etti. Öğrencilere çok şanslı olduklarını ifade eden AKBAŞ, “Sizler bu vesile ile kültürel değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi daha iyi görüyor ve tanıyorsunuz.” diyerek öğrencilere başarılar diledi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, Karabük de öğrencilere gönüllü olarak bağlama öğreten sınıf öğretmeni Halil BULUT’un daveti üzerine dersine katıldı. Bakan Ziya SELÇUK, Halil öğretmen ve öğrencilerinin türkülerine eşlik etti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ