Hoşgeldiniz  

Bakan’dan işadamlarına ve Kardemir’e güzel haber.

Okan Küçük | 20 Ekim 2016 | Genel, Güncel, haber A- A+

ozlumujde

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü , “İş adamlarımıza, ihracat yapan iş adamlarına yeşil pasaport vereceğiz. Bundan cayma, sapma yok” dedi.

       Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Karabük ziyareti kapsamında Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan’ı ziyaret ederek, brifing aldı. Özcan, Bakan Özlü’ye kobileri dünyaya açmak istediklerini ve Türkiye’de TSO başkanlarının bile yeşil pasaporta sahip

KARABÜK TSO BAŞKANI TUNCAY ÖZCAN (SOLDAKİ), ZİYARETİN SONUNDA BAKAN FARUK ÖZLÜ'YE (SAĞDAKİ), RESMİNİN OLDUĞU 3 BOYUTLU BİR TABLO HEDİYE ETTİ. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

KARABÜK TSO BAŞKANI TUNCAY ÖZCAN (SOLDAKİ), ZİYARETİN SONUNDA BAKAN FARUK ÖZLÜ’YE (SAĞDAKİ), RESMİNİN OLDUĞU 3 BOYUTLU BİR TABLO HEDİYE ETTİ. 

olmadıklarını ve kriterleri değiştirmeleri yönündeki talepleri iletti.
Özellikle ihracat yapan iş adamlarına verileceğini vurgulayan Özlü, “Yeşil pasaport verme konusunu hem Bakanlar Kurulunda konuştuk hem de TBMM’de de konuşuldu. Bununla ilgili düzenleme yapacağız. İş adamlarımıza, ihracat yapmak isteyen iş adamlarına yeşil pasaport vereceğiz. Bundan cayma, sapma yok. Yeşil pasaport vereceğiz, daha rahat ihracat yapın, daha rahat gidip gelin. Belirli bir kriteri olacak. Herkes değil tabi ama iş adamlarımızdan büyüme hevesi olan, yurt dışına ihracat yapma hevesi olan, ticaret yapanlara yeşil pasaport vereceğiz” dedi.
TSO Başkanı Özcan, ziyaretin sonunda Özlü’ye içinde resminin olduğu 3 boyutlu bir tablo hediye etti.

   Bakan Özlü, Ak Parti İl Başkanlığı ziyaretinde ise çelik üreten fabrikalarının

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET EDEN BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FARUK ÖZLÜ, BASIN MENSUPLARININ YERLİ OTOMOTİV İLE İLGİLİ SORULARINI YANITLADI. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET EDEN BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FARUK ÖZLÜ, BASIN MENSUPLARININ YERLİ OTOMOTİV İLE İLGİLİ SORULARINI YANITLADI. 

 Çevre Katkı Paylarının sıfırlanmasıyla ilgili

soruya  “Burada iki konu var. Birisi TRT payı

birisi de çevre katkı payı konusu. Yeni bir

üretim reform paketi üzerinde çalışıyoruz. Şu

anda tartışma aşamasında kamuoyunda

tartışılıyor. O paketin bu iki konuda özellikle sıvı

çeliği çevreden üreten fabrikalar için iyilik

düşünüyoruz. Kardemir buna dahil” diye

konuştu.

Bakan Özlü, son olarak Karabük Organize Sanayi Bölgesi’ni gezerek kentten ayrıldı.

Etiketler:

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle