logo

Başkan Çaylı’dan Pazar Açıklaması

Karabük’ün Yenice ilçesinde halk pazarında denetimler aralıksız devam ediyor.

Yenice Belediyesi covid19 salgınına karşı vatandaşların rahat ve güvenli alışveriş yapabilmeleri ve toplum sağlığının korunması açısından tedbirleri elden bırakmıyor.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı;

“Halk Pazarında, vatandaşlarımızın daha rahat ve güvenli alışveriş yapabilmeleri için belediye olarak denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Zabıta ekiplerimiz tarafından Halk Pazarında gerek esnafların gerekse vatandaşların koronavirüs tedbirlerine uyup uymadıkları yapılan denetimler ile kontrol edilirken, esnaflara ve vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kurallarına harfiyen uymaları gerektiği hatırlatıldı.Ayrıca halk pazarına alışveriş yapmayan gelen vatandaşlar ve pazar esnafı; pazara HES kodu sorgulandıktan sonra içeriye alınırken, HES kodu olmayan vatandaşlarımıza ekiplerimiz yardımcı oluyor. Denetimlerimiz ilçemizde sık sık devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan cumartesi pazarının gününün değişmesi yönünde açıklamalarda da bulunan Başkan Çaylı, şu ifadelere yer verdi:

“Her zaman ve her şartta halkımızın hizmetinde olan belediye yönetimimiz, örf, adet ve geleneklerine bağlı olarak çalışmalarını programlamaktadır. Aldığımız ve alacağımız kararlarda düne bağlılığımız esastır. Yenice’nin tarihinde uzun yıllardır Cumartesi günleri kurulan pazarın gününün değişmesi kesinlikle mümkün değildir. Yönetimimiz, aldığı kararlarda düne saygı duyarak hareket etme üslubunu kendine rehber edinmiştir. Yine, sebze, köylü ve giyim pazarı mevcut yerlerinde hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir. Hafta içi pazarın kurulması hafta sonu yasaklarından dolayı ve pazar esnafı ile istişare edilerek alınan geçici bir karardır. Pandemi yasakları kalktığında pazarlarımız eskisi gibi yerlerinde Cumartesi günü devam edecektir. Saygıdeğer halkımıza saygı, sevgi ve muhabbette duyurulur.”

Karabük’ün Yenice ilçesinde halk pazarında denetimler aralıksız devam ediyor.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ