logo

Başkan Sözen’in “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı

Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, 19 Eylül Gaziler Günü mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, bizlerin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan en büyük örnekleridir.

Vatanseverlikleriyle ve kahramanlıklarıyla övündüğümüz, varlıklarıyla onur duyduğumuz, Gazilerimizi ve Şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız ve gönlümüzde sonsuza dek yaşatacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.”

Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, 19 Eylül Gaziler Günü mesajında şu ifadelere yer verdi;

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ