logo

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansından Akbaş’a Ziyaret

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Proje izleme ekibi yapılan izleme ve bilgilendirme çalışmasının ardından hazırlanan raporu İl Millî Eğitim Müdür Vekili Nevzat AKBAŞ ile paylaşmak için makamında ziyaret etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2019 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan “Eğitimin Sesi, İş Gücünün Nefesi Karabük 2023” projesi inceleme ziyareti Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı uzmanları tarafından gerçekleştirildi.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Dr. Hakkı Yavuz TOPLU beraberinde Ajans çalışanı proje uzmanları ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi proje sorumluları ile 2 saatlik bilgilendirme ve izleme çalışması yapıldı.

Karabük genelinde 8 okuluda robotik kodlama, mekatronik, yenilenebilir enerji ve organik temizlik ürünleri atölyesi kurulacak olan projemizin şu ana kadar yapılan iş ve işlemleri Ajans yetkilileri ile gözden geçirilerek, proje işleyiş takvimine göre bundan sonra yapılacak iş ve işlemler belirlenerek karara bağlandı.

İl Millî Eğitim Müdür V. Nevzat AKBAŞ Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı yetkililerine proje işleyişinde verdikleri destek için teşekkür etti. Kalkınma ajanslarının bölgesel gelişimlere istihdam artışlarına önemli katkıları olduğunu, bunun en güzel göstergesinin de eğitime verilen desteklerle batı Karadeniz bölgesinde (Karabük, Bartın ve Zonguldak) eğitimin kalitesinin artmasına, öğrencilerin mesleğini seçmesine, geleceğin mesleklerine hazır olmasına destek verdiklerini belirtti. Gerek İl Müdürlüğümüz ve gerekse ilkokuldan liseye kadar bütün kademelerde yer alan okullarımızın BAKKA projelerine doğrudan ya da bu projede olduğu gibi il/ ilçe müdürlüğünün hazırladığı projelerle ortak yer aldığını belirtti.

AKBAŞ, “Ülkemizin kaynaklarını eğitim alanında en verimli şekilde kullanmak için okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, ilgili personelimizle birlikte planlı çalışmalar yaparak hibe verilen projeleri takip etmekte ve uygun kurumlarımızın başvuru yapması için gerekli teknik destekleri vermekteyiz.” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ